Šaltą ir apniukusią žiemą, kai organizmai nusilpę ir puolami virusų, visiems praverčia gera juoko ir vitamino C dozė. O tam, kad Jums nereikėtų sukti galvos, ką gi čia smagaus pažiūrėjus vaikams užmigus, La Familia parengė pasaulyje populiarių ir puikiai vertinamų komedijų TOP 13. Pasižvalgykite, išsirinkite Jums labiausiai patinkantį filmą ir tapkite atsparesni ligoms. Geros nuotaikos visiems!
Adomo šonkaulis (Adam’s Rib, 1949)
Filmo varomoji jėga – sąmojingi dialogai, puiki aktorių vaidyba ir niekada nepabostanti tema – kariaujančios ir tuo pačiu metu viena kitą traukiančios lytys. Šis filmas tapo tikru įkvėpimu vėlesniems filmams šia tematika.
Naivioji Doris apkaltinama pasikėsinimu nužudyti savo neištikimą vyrą Voreną. Entuziastinga moterų teisių gynėja Amanda tampa Doris advokate, o jos vyras Adamas – kaltintoju. Teatrališka ir šmaikšti kova teismo salėje persikelia ir į namų miegamąjį. Kaip seksis porai įveikti jausmų uraganą?
Kino juosta sukurta pagal realią istoriją, kai sutuoktiniai teisininkai Viljamas ir Doroti Vitniai atstovavo susipykusios poros interesams. Išsiskyrę jie susituokė su savo klientais.
Pakvaišę dėl Merės (There’s Something About Mary, 1998)
Ši komedija gal ir nepretenduoja į meno šedevrų topą, tačiau išsiskiria labai geru, daugiasluoksniu scenarijumi ir puikių aktorių gausa.
Įtikinamai ir šmaikščiai aktoriaus Beno Stillerio sukurtas personažas Tedas dar mokykloje įsimyli Merę (aktorė Cameron Diaz), kuri, baigusi mokyklą, išvyksta gyventi į Majamį. Praėjus trylikai metų, Tedas pasamdo detektyvą (aktorius Mattas Dillonas), kad ją rastų. Šis, radęs Merę, pats ją įsimyli. Dėl Merės meilės kovoja ir picų išvežiotojas, ir mokyklos laikų persekiotojas, kuriam kadaise buvo uždrausta artintis prie Merės. Išspręsti sudėtingą veiksmo linijų tinklą režisieriai broliai Farrelliai pasitelkia stačiokišką, tiesmuką humorą bei daugelio mėgstamas banalokas, bet juokingas scenas.
Kam gi atiteks ypatingosios Merės širdis?
Bukas ir bukesnis (Dumb and Dumber, 1994)
Dar vienas puikus režisierių brolių Farrellių darbas, kuriame idealiai dera nuotykių ir juoko kupinas scenarijus bei nepaprastai gera pagrindinių aktorių – Jimo Carrey ir Jeffo Danielso – vaidyba.
Naivus limuzino vairuotojas Loidas įsimyli savo pakeleivę Meri Svenson. Šiai oro uoste palikus lagaminą, Loidas ir jo bičiulis kambariokas Haris, svajojantis atidaryti gyvūnėlių parduotuvę, leidžiasi ieškoti Meri furgonu, perdarytu į gauruotą šunį. Bėda ta, kad lagamino ieško ir nusikaltėlių gauja.
Scenos, kuriose susiduria du nevykėliai, aristokratiška šeima ir pikti nusikaltėliai, verčia iš kojų ir garantuoja gerą juoko dozę.
Monty Python ir šventasis Gralis (Monty Python and the Holy Grail, 1975)
Komikų grupės Monty Python sukurta komedija dėl savo originalumo, savitumo ir neįtikėtino šmaikštumo sulaukė stulbinamos sėkmės.
Priešingai nei daugelyje kitų Monty Python darbų, šiame filme laikomasi vientisos siužeto apie karalių Artūrą ir jo misijos linijos. Karalius Artūras (aktorius Grahamas Chapmanas) nesėkmingai renka riterius Apvaliajam Stalui. Galiausiai surinkęs savo komandą, Artūras ir jo riteriai vykdo Dievo siųstą užduotį – surasti šventąjį Gralį. Čia prasideda neįtikėtini riterių nuotykiai ir pavojai.
Monty Python ir šventasis Gralis – tai šmaikšti, charakteringa ir labai juokinga parodija. Satyriški epizodai slepia politines potekstes, demaskuojančias mitus apie Vakarus, filme pašiepiamos tradicinės karžygiško vyriškumo idėjos. Nepaliaujamą juoką kelia visiškai „kitas kampas“ į viduramžišką riteriškumą ir žygius, komiški pokštai ir ekscentriški charakteriai.
Viešbutis „Grand Budapest“ (The Grand Budapest Hotel, 2014)
Filmo Viešbutis „Grand Budapest“ sėkmę nulėmė visiškai nenuspėjamas siužetas, būrys geriausių Holivudo aktorių, ekstravagancijos įspūdį kurianti tarpukario Europos estetika bei puikus kompozitoriaus Alexandro Desplato garso takelis.
Komedija šmaikščiai ir sąmojingai vaizduoja prabangaus viešbučio „Grand Budapest“ gyvenimą ir intrigas. Visuomet pasitempęs, ryškaus charakterio ir itin gerbiamas viešbučio administratorius Gustavas (Ralphas Fiennesas) bei jo ištikimas patikėtinis – jaunasis durininkas Zero (aktorius Tony Revolori) įsivelia į nepaprastus nuotykius, dingus prabanagiam Renesanso epochos paveikslui. Gustavas visais būdais mėgina apginti savo garbę ir orumą.
Savitas režisieriaus humoro jausmas ir filme dominuojantis kvailystės motyvas – tarsi šviežias oro gūsis komedijos žanre, nepaliekantis abejingų.
Didysis Lebovskis (The Big Lebowski, 1998)
Didysis Lebovskis – tai kriminalinė komedija, mėgstantiems ekscentriškus charakterius ir juodą humorą.
Boulingą, narkotikus ir „pupytes“ mėgstantis Lebovskis (aktorius Jeffas Bridges) per klaidą supainiojamas su milijonieriumi, kurio žmona skolinga galvažudžiams. Taip prasideda paini ir nuotykių kupina istorija, lydima įdomių ir bauginančių, tačiau visada labai juokingų „žolytės“ apsirūkiusių filmo veikėjų vizijų.
Antienos sriuba (Duck Soup, 1933)
Vos 70 minučių trukmės komedija, juokinga tiek prieš 80 metų, tiek šiandien.
Aktorius Groucho Marxas atlieka Freedonijos valstybės, kurią nori užvaldyti Silvanijos pasiuntinys Trintino (aktorius Louis Calhernas), diktatoriaus vaidmenį. Ant plonytės siužeto linijos sugebama suverti neįtikėtinai daug iki šiol gyvų sąmojų, juokingų epizodų, pastabių, talentingai parašytų dialogų. Filmą garsina ir vėliau daugelio komikų parodijuotas garsusis veidrodinis epizodas, kai naktiniais marškiniais ir naktinę kepuraitę dėvintis, cigarą ūsuotoje burnoje sukantis Groucho Marxas tarpduryje sutinka „save“ (taip pat apsirengusį brolį Harpo Marxą).
Amerikos grožybės (American Beauty, 1999)
Tai nėra įprasta juokinga komedija. Tai šiek tiek niūrokas ir tamsus, tačiau puikių įžvalgų, šmaikščių sąmojų ir absurdiškų situacijų kupinas filmas apie žmones, kurie nejaučia nepritekliaus, turi viską, apie ką ilgą laiką svajojo, kitaip tariant, tuos, kurie pasiekė amerikietiškąją svajonę.
Vidutinio amžiaus krizę išgyvenantis Lesteris (aktorius Kevinas Spacey) susižavi jaunute savo dukters klasioke Andžela (aktorė Mena Suvari). Tai įkvepia Lesterį gyvenimo pokyčiams: jis meta darbą, ima vengti santuokinių ir tėvo pareigų, pradeda sportuoti, rūpintis savo išvaizda, įsigyja sportinį automobilį ir tikisi suvilioti Andželą. Lesterio žmona Karolina (aktorė Annette Bening) išgyvena krizę ir užmezga romaną su kolega, o dukra Džeinė (aktorė Thora Birtch) – niūri paauglė, svajojanti pasididinti krūtinę – susitikinėja su keistu, vaizdo kameros iš rankų nepaleidžiančiu kaimynu Rikiu (aktorius Wesas Bentley) ir griežia dantį ant savo šeimos: nekenčia snobiškos, bet nebesivaldančios mamos ir galvą pametusio tėvo.
Kino juosta jautri, komiška, ilgesinga, tačiau nenuspėjama ir vedanti visai ne ten, kur tikimasi.
Modernūs laikai (Modern Times, 1936)
Tai pirmoji įgarsinta Charlie Chaplino kino juosta, įkvėpta Didžiosios depresijos (Didžiosios ekonominės krizės). Ar modernu reiškia gerai?
Filme skleidžiasi monotonišką, „mechaninį“ gyvenimą gyvenančio pagrindinio veikėjo – ikoniškosios Valkatėlės – išgyvenimai. Jis atleidžiamas iš darbo, o vietoje jo pastatoma mechaninė mašina. Prisijungęs prie milijoninės bedarbių minios, filmo veikėjas pratrūksta. Jį išgelbsti ligoninės palata.
Charlie Chaplino filmas jausmingai, šmaikščiai ir originaliai atskleidžia visus neigiamus industrializacijos padarinius.
Didysis diktatorius (The Great Dictator, 1940)
Tai dar vienas puikus talentingojo anglų kino kūrėjo ir aktoriaus Charlie Chaplino darbas. Politinėje satyrinėje komedijoje-dramoje įtikinamai perteikiami imperialistiniai A. Hitlerio siekiai pasaulyje. Tai komerciškai sėkmingiausias filmų kūrėjo darbas.
Adenoidas Hynkelis (Charlie Chaplinas) niekina žydus, siaubia jų getą. Žydų kilmės kirpėjas (jį taip pat vaidina Charlie Chaplinas) mėgina išgyventi sudėtingomis sąlygomis. Siužete persipina tiek šmaikštūs epizodai, tiek dramatiški, jausmingi išgyvenimai.
Filmas labai išpopuliarėjo dėl kino juostos pabaigoje nuskambėjusios ir visą pasaulį įkvėpusios kalbos. Prie mikrofono priėjęs žydų kirpėjas „atvirsta“ Charlie Chaplinu ir pasisako apie humaniškumą, toleranciją ir taiką. Kalbos žodžiai prasmingi ir aktualūs dar šiandien.
Ką mes veikiame šešėliuose (What We Do in the Shadows, 2014)
Ši komedija nėra įprastas kino darbas. Tai itin originalaus siužeto siaubo komedija apie vampyrus, priversianti kikenti, o kartais – užsidengti akis.
Nuomojamame name gyvena trys kambariokai vampyrai: nemirtingieji Viago (aktorius Taika Waititi), Dikono (aktorius Jonathanas Brugh) ir Vladislovas (aktorius Jemaine Clementas). Negalėdami išeiti į dienos šviesą, jie mėgina įveikti nuobodžią rutiną ir gyvenimo sunkumus – spręsti kylančius tarpusavio konfliktus, užtikrinti maisto atsargas – šviežią žmogaus kraują. Netrukus į vampyrų gretas patenka keletas mirtingųjų ir istorija tampa labai įdomi.
Ką mes veikiame šešėliuose stebina ispūdingu makiažu, skoningomis dekoracijomis, originaliu scenarijumi ir labai smagia vaidyba.
Viki Kristina Barselona (Vicky Cristina Barcelona, 2008)
Įtraukianti genialaus kino kūrėjo ir aktoriaus Woodie Alleno komedija-drama apie dvi skirtingo būdo drauges ir jų nepamirštamas atostogas Barselonoje.
Woody Alleno scenarijus – kaip visuomet painus, daugiasluoksnis ir nepaprastai gyvas bei juokingas. Abi draugės – sužadėtinį turinti pragmatiškoji Viki (aktorė Rebecca Hall) ir viliotoja Kristina (Scarlett Johansson) – Ispanijoje įsimyli tapytoją Juaną Antonio (aktorius Javieras Bardemas), su kuriuo kiekviena leidžia romantišką laiką. Netrukus į istoriją įsipina ir ekscentriškas, chaotiškas Marijos Elenos personažas (aktorė Penelope Cruz). Tai buvusi Juano Antonio žmona, kuri niekur nedingo iš vilioklio tapytojo gyvenimo.
Įtikinami, ryškūs filmo charakteriai, juokingi dialogai ir puikus siužetas – smagiam ir „lengvam“ žiemos vakarui.
Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį (You Will Meet a Tall Dark Stranger, 2010)
Dar viena originalaus ir turiningo siužeto Woodie Alleno komedija, kurioje veikia savo sukurtame chaose besiblaškantys, ieškantys, pasimetę ir beprotiškai juokingi personažai.
Alfis (aktorius Anthony Hopkinsas), suvokęs, kad gyvenimas nenumaldomai juda link pabaigos, palieka žmoną ir veda jauną prostitutę. Jo buvusią žmoną Kristal (aktorė Pauline Collins) ištinka nervinis priepuolis. Jį moteris malšina pas dukters Salės (aktorė Naomi Watts) pasamdytą šarlatanę, kalbančią tai, ką depresijos kankinama moteris nori girdėti. Pati Salė išgyvena santuokos krizę ir išgyvena slaptą meilę savo vadovui. Jos bedarbis vyras, kurio rašytojo karjera pakibo ant plauko, pro langą stebi žavią kaimynę, su kuria netrukus užmezga romaną. Maža to, jis pasisavina savo komos ištikto draugo knygos scenarijų ir maudosi šlovės spinduliuose. Bet neilgai…
Nuolat kintantis, komiškas, įtemptas ir šmaikštus siužetas maksimaliai prikausto dėmesį nuo filmo pradžios iki pabaigos.
Į topą neįtrauktos, tačiau neįtikėtinai juokingos senosios Woodey Alleno komedijos, kuriose vaidina ir jis pats: „Imk pinigus ir bėk“ (Take the Money and Run, 1969), „Vasarvidžio nakties sekso komedija“ (A Midsummer Night’s Sex Comedy, 1982), „Hana ir jos seserys“ (Hannah and Her Sisters, 1986) bei kt.
Kai kuriais šiame straipsnyje minimais filmais galite mėgautis drauge su visa šeima. Tačiau ieškantiems filmų, kurių turinys be baimės galėtų būti rodomas įvairaus amžiaus šeimos nariams, siūlome peržvelgti sąrašą FILMAI ŠEIMAI.