Ką veikti namie per karantiną?

Dalintis

Šiandien daugeliui žodis „karantinas“ asocijuojasi su įkalinimu, suvaržymais, iš proto varančia rutina ir trintimi. Nors visos šeimos iš tiesų susiduria su iššūkiais, derinant darbą, vaikų ugdymą ir laisvalaikio veiklas vienoje patalpoje – namuose, tačiau į visą šią situaciją galima pažvelgti ir iš kitos pusės. „Įkalinimas“ mus verčia ieškoti originalių išeičių. Kitaip tariant, esame priversti būti kūrybingais ir lanksčiais. Tad šiuo visiems neįprastu laikotarpiu pasitelkime fantaziją ir įgyvendinkime prasmingas idėjas, patirkime smagių akimirkų su šeima.

Ką veikti su vaikais namuose?

— Visų pirma, leiskite vaikams šiek tiek panuobodžiauti. Tik nuobodulys skatina ieškoti ir kurti. Karantinas – puikus metas vaikams tapti kiek savarankiškesniems. Tėvams dirbant iš namų, labai svarbu, kad vaikas gebėtų savarankiškai organizuoti savo laisvalaikį ir veiklas. Nustebsite, kiek užsiėmimų gali sugalvoti vaikas, likęs vienas su savimi.

— Paskatinkite vaiką pasidaryti asmeninį savaitės tvarkaraštį ir pasižymėti, kas ir kuriuo metu turėtų būti atliekama. Laikytis savo susikurtų taisyklių visuomet smagiau, o diena tampa prasminga ir slenka greičiau.

— Neseniai savo internetiniame žurnale rašėme apie pasakų ir dainų klausymo naudą. Tokia veikla tinkama įvairiausio amžiaus vaikams. Tąkart kalbinta logopedė Monika Mačiulytė-Andriulionienė pabrėžė, kad pasakų klausymas – itin efektyvi priemonė ugdyti vaikų kalbą ir mąstymą: „Pasakos yra vienas veiksmingiausių kalbėjimo ir kalbos ugdymo būdų. Pasakų klausymas turtina vaiko žodyną, lavina rišliąją kalbą, kalbos suvokimą bei skatina dialogą – klausti, ieškoti atsakymų. Klausydami skaitomų pasakų ar pasakų įrašų, vaikai susiduria su žodžiais, kurių įprastai nevartoja, todėl plečiasi vaikų žodynas, kalba tampa įvairesnė“. Profesionaliai įgarsintų pasakų galima rasti Youtube kanale KOŠĖ MALOŠĖ. ANIMOTUKO TV taip pat rasite kelias lietuviškas pasakas: „Dangus griūva“, „Saulė ir Mėnulis“ bei „Varna ir sūris“. Programėlėje Spotify visiems prieinami „Keistuolių teatro“ spektaklių įrašai su populiariausiomis dainomis.

– Skaitymas – vienas prasmingiausių užsiėmimų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ką skaityti vaikams, galite rasti mūsų parengtame straipsnyje apie populiariausias lietuviškas knygas vaikams ir paaugliams. Puiki žinia ta, kad karantino metu savo skaitinių lobynu su Lietuvos vaikais nemokamai dalinasi VYTURYS.

— Žaidimai. Visiems žinoma, kad žaisdami vaikai visapusiškai atsiskleidžia ir auga kaip asmenybės. O žaisdami drauge su vaiku turime puikią galimybę stebėti laisvą ir nevaržomą vaiko prigimtį, savitą vaiko mąstymą, vaizduotę, įžvelgti jo gebėjimus ir būdo bruožų ypatumą. Kokius žaidimus žaisti, galite rasti mūsų straipsnyje apie grupinius / žodinius / kalbinius / aktyvius ar ramius žaidimus.

— Po aktyvios dienos visuomet smagu atsipūsti žiūrint gerą, įtraukiantį filmą. Kad negaištumėte savo laiko filmų paieškoms, pateikiame 15 filmų sąrašą pasaulyje puikiai vertinamų filmų šeimai. Straipsnyje rasite trumpus filmų aprašymus, padėsiančius lengviau pasirinkti tinkamiausią kino juostą. Beje, karantinas yra puikus metas kaupti žinias ir sužinoti naujų dalykų, todėl vertėtų pažiūrėti ir dokumentinių filmų apie gamtą, gyvūnus arba biografinių filmų, supažindinančių su istorinėmis asmenybėmis, garsiausiais sporto, kultūros, mokslo atstovais (pavyzdžiui, filmą apie V. A. Mocartą arba pirmąjį žmogų, pabuvojusį Mėnulyje, N. Armstrongą). 

— Maisto gaminimas – ne tik praktiška veikla, bet ir malonus laisvalaikio praleidimo būdas. Žinoma, tiems, kurie mėgsta gaminti. Tačiau LA FAMILIA turi puikų pasiūlymą net ir tiems, kuriems maisto gamyba – ne prie širdies. Surenkite savo šeimos kokteilių vakarėlį. Jame gali dalyvauti ir draugai bei giminės – paskambinkite jiems Skype, Viber, WhatsApp programėlėmis. Smagi muzika, gaivūs gėrimai ir linksmi pokalbiai praskaidrins dienas ar vakarus karantino metu, Nealkoholonių gėrimų receptų rasite mūsų anksčiau parengtame straipsnyje. 

— Sąrašas užsiėmimų, kuriuos drauge su visa šeima galite išmėginti karantino metu:

  • Mankštinkitės
  • Dalinkitės juokingomis / vaikystės istorijomis
  • Pasistatykite namą iš paklodžių
  • Surenkite skaitymo konkursą (skaitykite juokingais balsais, skleisdami keistus garsus, atlikdami įvairias užduotis)
  • Drauge tvarkykite namus, rūšiuokite ar klijuokite knygas
  • Patys pasigaminkite ir žaiskite stalo žaidimus
  • Surenkite piešinių konkursą
  • Pasidarykite kliūčių ruožą nuo miegamojo iki laukinių durų
  • Dėliokite dėliones
  • Išmokykite vaikus žaisti kortomis
  • Visi drauge mokykitės pasirinktos kalbos ar groti kokiu nors instrumentu
  • Sukurkite ir laikykitės dinamiškos dienotvarkės

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę