Geriausi filmai šeimai

Dalintis

Vėstant orams, iš sodybų, kiemų, parkų ir ežerų pakrančių šeimos grįžta į jaukų namų guolį. O kokios pramogos geriausios šaltais rudens, žiemos vakarais? Be konkurencijos – filmai. 

Tam, kad nešvaistytumėte savo brangaus laiko ieškodami, ką prasmingo ir įdomaus pažiūrėti, pateikiame Jums netrumpą sąrašą visame pasaulyje puikiai vertinamų filmų šeimai su trumpais aprašymais, padėsiančiais Jums lengviau pasirinkti.

Atgal į ateitį (Back to the Fututre, 1985) – filmas, mėgstantiems mokslinę fantastiką ir gerą humorą. 

Filme pasakojama neįtikėtina jaunuolio Marčio MakFlajaus istorija. Pavargęs nuo griežtos tėvo kontrolės, septyniolikmetis vis daugiau laiko praleidžia su pakvaišusiu išradėju Emetu Braunu. Šis sukuria laiko mašiną ir nusiunčia Martį į 1955-uosius metus – metus, kai jo tėvai susipažįsta ir ima draugauti. Tačiau netikėtai nieko neįtarianti jaunuolio mama susižavi pačiu Marčiu. Nenorėdamas pakeisti praeities, Martis privalo viską ištaisyti ir sutuokti savo tėvus, kad galėtų gimti. Jaunojo Emeto Brauno padedamas jis mėgina grįžti į dabartį.

Ozo šalies burtininkas (The Wizard of Oz, 1939) – vienas žymiausių pasaulyje filmų-miuziklų-pasakų visai šeimai.

Nuobodžios kasdienybės kankinamame dulkėtame Kanzase pakyla tornadas, nuskraidinantis pagrindinę filmo veikėją Dorotę (jos vaidmenį atlieka garsi amerikiečių dainininkė ir aktorė Judy Garland) į stebuklingą Ozo šalį. Geltonų plytų keliu ji eina ieškoti burtininko, galinčio parskraidinti ją namo. Keliaudama į Smaragdo miestą, ji sutinka būrį nepažįstamųjų: Kaliausę, trokštančią turėti smegenis, Geležinį Medkirtį, svajojantį apie širdį, ir Bailųjį Liūtą, norintį tapti drąsiu. Visi filmo veikėjai tampa Dorotės kelionės palydovais ir draugais. 

Filme naudojamas nespalvoto vaizdo ir technicolor sistemos kontrastas prikausto dėmesį ir sustiprina pasakos / sapno įspūdį. 

Filmas pastatytas pagal L. Franko Baumo romaną vaikams Stebuklingas Ozo šalies burtininkas

Vilis Vonka ir šokolado fabrikas (Willy Wonka and the Chocolate Factory, 1971) – muzikinio žanro Roaldo Dahilo knygos ekranizacija su fantastikos elementais.

Vilis Vonka – šokolado fabriko šeimininkas – saldainiuose paslepia penkis laimingus auksinius bilietus. Laimingiesiems žadama stebuklinga kelionė po fabriką ir saldainių abonementas visam gyvenimui. Vaikai susiduria su įnoringomis ir keistomis Vilio taisyklėmis, atskleidžiančiomis vaikų vertybes ir esybę. Ieškomas pats sąžiningiausias ir nuostabiausias vaikas, ateityje gebėsiantis valdyti ir rūpintis visu šokolado fabriku.

Puikios dekoracijos, keistos būtybės, ryškios spalvos, užvedančios dainos ir šokiai įtraukia ir nepaleidžia nuo filmo pradžios iki pabaigos.

Moderni bei įtraukianti ir 2005 metų filmo versija su talentingaisiais Freddie Highmore bei Johny Depp.

Žaislų istorija (Toy Story, 1995, 1999, 2010, 2019) – šmaikštus, nuotykių kupinas kompiuterinės animacijos filmas visai šeimai.

Pirmasis „Pixar” pilnametražis filmas Žaislų istorija, sukurtas 1995 metais, buvo toks populiarus ir sėkmingas, jog vėliau žiūrovai išvydo dar tris Žaislų istorijos dalis: 1999, 2010 ir 2019 metais.

Filmuose pasakojamos žaislų istorijos, jų neįtikėtini nuotykiai. Pagrindinis veikėjas – kaubojus Vudis – vadovauja įvairiausioms ir smagiausioms operacijoms, kurių pagrindinis tikslas yra įrodyti meilę ir atsidavimą Edžiui – berniukui, nė nenutuokiančiam, kad jo žaislai atgyja. Kartu su Vudžiu į nuotykius leidžiasi žaislai Bo Pipas, Bulvės Galva, Dinozauras Reksas, Reindžeris Bazas ir kiti.

Sąmojingai ir kūrybingai sukurti scenarijai, trimatė animacija kuria nepaprastą įspūdį ir didelį žiūrėjimo malonumą.

Liūtas karalius (The Lion King, 1994, 2019) – iki šių dienų žiūrovus nepaprastai jaudinanti „Walt Disney” klasika.

Karaliaus Mufasos sūnaus – liūtuko Simbos – gimimas yra labai neparankus Mufasos broliui Skarui, svajojančiam apie karaliaus karūną. Pražudęs Simbos tėvą, Skaras išvaro mažąjį liūtuką iš gimtojo krašto. Atsidūręs džiunglėse, Simba susipažįsta su Timonu ir Pumba – keistaisiais ir šmaikščiaisiais džiunglių gyventojais, besivadovaujantiems žymiuoju šūkiu „Hakuna matata”. Netrukus džiunglėse pasirodanti Simbos mylimoji Nala paskatina Simbą grįžti į gimtąjį kraštą ir kovoti už tai, kas jam priklauso.

Tai nepaprastai gražaus garso takelio lydima nuotykių ir dramos kupina istorija apie nerūpestingą liūtuką, kurio skaudi istorija privertė jį tapti brandžiu ir atsakingu  liūtu. Istorija sukrečia ne tik mažuosius žiūrovus, bet ir suaugusiuosius. 

2019 metais kino ekranus pasiekė ir kompiuterizuotas originalaus siužeto perdirbinys.

Karališka drąsa (Brave, 2010) – nebanali, legendų ir padavimų įkvėpta istorija apie kitokią princesę.

Škotijos princesė Merida – kitokia nei daugelis animaciniuose filmuose vaizduojamų princesių. Jos mėgstamiausia veikla – jodinėjimas ir šaudymas iš lanko. Ji sumani, drąsi ir užsispyrusi. Princesė pamina savo karališką prigimtį, atsisako tekėti už jai išrinkto jaunuolio ir nori pati nulemti savo ateitį. Neatsargiai pasinaudojusi raganos kerais, ji paverčia karalienę meška ir sukelia didelį pavojų visai savo šeimai. Dabar jai reikia rasti sprendimą ir įveikti paslaptingus kerus. Būdama nepaprastai drąsi, Merida stoja į kovą su baisiausia urvų būtybe.

Kalėdų pasaka (A Christmas Story, 1983) – smagi amerikietiška komedija su šmaikščiu požiūriu į praėjusių laikų nostalgiją ir vartotojišką kalėdinį laikotarpį.

Penktojo dešimtmečio Amerikoje berniukas Ralfis svajoja apie viena – Red Ryder BB pistoletą kalėdų proga. Tėvai nė neketina dovanoti sūnui tokios dovanos. Devynmetis žūtbūt nori gauti savo išsvajotąją dovaną, todėl imasi įgyvendinti savo planus tikslui pasiekti.

Satyriškai vaizduojamų klasikinių scenų, tokių kaip prie vėliavos stiebo prišalęs liežuvis, šventinė vakarienė kinų restorane, mokyklos chuliganų pasirodymai, visada nepatenkintų, nuolat kimbančių tėvelių epizodai, kupina komedija labai tinkama žiūrovams, nepakenčiantiems kalėdinio saldumo ir banalumo.

Ponia Dautfajė (Mrs. Doubtfire, 1993) – jautri ir juokinga istorija apie šeimos santykius, meilę ir atsidavimą.

Nesėkmių kankinamas aktorius Danielis Hilardas išgyvena šeimyninę dramą – išsiskyręs su žmona, savo vaikus jis gali matyti vos kartą per savaitę. Tokios sąlygos jam netinka. Vedamas didelės meilės savo vaikams, jis sugalvoja neįtikėtiną planą: persirengęs pagyvenusia moterimi, jis pretenduoja į auklės darbą savo vaikų namuose. Suvaidinęs geriausią savo gyvenimo vaidmenį, tėvas gauna darbą ir gali leisti prasmingą laiką su savo vaikais. Vaikai dievina ponią Dautfajė, tačiau netrukus išaiškėja tiesa…

Nepaprasta Robino Williamso vaidyba ir įtraukiantis scenarijus nepalieka abejingų.

Išvirkščias pasaulis (Inside Out, 2015) – kūrybiška ir originali paauglystės tematikos interpretacija.

Railė – paauglystės laikotarpį išgyvenanti pagrindinė šio animacinio filmo veikėja. Vedama pagrindinių savo jausmų – Laimės, Baimės, Liūdesio, Pykčio ir Pasišlykštėjimo – ji išgyvena pasikeitimus, bando pritapti naujoje mokykloje ir pamilti naują gyvenamąją vietą. Nors Laimė stengiasi skleisti optimizmą ir teigiamas emocijas, likę jausmai nesutaria, kaip reaguoti į pokyčius ir nesėkmes. Nuotykiai prasideda, kai Laimė pasiklysta, mėgindama atrasti pradingusį nelaimėms užprogramuotą Liūdesį.

Žiūrovams tenka keliauti vaizduotės ir fantazijos labirintais bei stebėti jausmingus Railės virsmus ir išgyvenimus.

Vienas namuose (Home Alone, 1990, Home Alone 2: Lost in New York, 1992) – komedija, be kurios kalėdinis laikotarpis netenka savo dvasios.

Nors šio filmo pristatinėti, ko gero, nereikia niekam, tačiau gali būti, jog Jūsų vaikai dar neturėjo progos susipažinti su Kevinu – pagrindiniu šio filmo veikėju. Tėvai, broliai, seserys ir kiti giminaičiai išskuba į kalėdinę kelionę, o Kevinas per klaidą paliekamas namuose. Ryte suvokęs, jog liko vienas, berniukas tampa tikru namų šeimininku: naudojasi tėčio skutimosi reikmenimis, žiūri suaugusiesiems skirtus filmus, apsipirkinėja parduotuvėje, gamina valgį ir rūpinasi buitimi. 

Netrukus į namą bando patekti vagys, tačiau sumanusis Kevinas tam pasiruošęs: vagišių laukia gausybė spąstų, kuriuos berniukas išradingai paspendė visuose namuose.

Net jei komedija matyta daugybę kartų, sąmojingai sukurtas scenarijus, kuriame vagišiai patenka į neįtikėtinas pinkles, priverčia kvatoti visą šeimą.

Muzika, suradusi mus (August Rush, 2007) – tikra dovana muzikos ir romantikos mėgėjams.

Vienuolikmetis Evanas Tailoras nuo gimimo gyvena vaikų namuose. Tačiau jis neturi jokių dvejonių: tėvai jį suras, tereikia klausytis.

Pats berniukas visur girdi muziką. Muzika jį atveda į Niujorką, pas vyruką, pravarde Burtininkas, kuris vaikus įdarbina groti miesto aikštėse. Čia berniukas įgunda groti gitara, muzikuoti. Aplinkiniai stebisi berniuko talentu, o burtininkas pasiryžęs gerai pasipelnyti.

Kol berniukas ieško savo kelio, jo mama, talentinga violončelininkė, ieško savo sūnaus. Berniuko tėtis, buvęs grupės vokalistas, ieško savo mylimosios. Galiausiai visus suveda muzika, kuriai neabejingi visi trys filmo veikėjai.

Muzika, suradusi mus – tai filmas, žavintis muzikos garsais, apie svarbiausias gyvenimo vertybes ir visa nugalintį tikėjimą.

Bynas (Bean: The movie arba Bean: The Ultimate Disaster Movie, 1999) – nepaprastai juokinga komedija su fenomenaliuoju Rowan Atkinson.

Šiame filme žymusis ponas Bynas – Didžiosios Britanijos Karališkosios nacionalinės meno galerijos sargas. Galerijos vadovai, norėdami atsikratyti nuolat darbe snaudžiančiu darbuotoju, išsiunčia jį į Ameriką, kaip garsų meno srities profesorių. Amerikoje ponas Bynas turi pristatyti visų laikų didingiausią šalies paveikslą. 

Bynas apsigyvena meno specialisto Deivido Langlėjaus namuose. Dėl virtinės nerangiojo „profesoriaus” nesusipratimų ir keistų įpročių Deivido šeima ima byrėti. Maža to, prieš pat parodos atidarymą Bynas sugadina garsųjį paveikslą. Tačiau ponas Bynas visais būdais mėgina ištaisyti padėtį: išgelbėti paveikslą, gerą draugo reputaciją ir byrančią Deivido šeimą.

Puiki Rowano Atkinsono ir kitų aktorių vaidyba nenuspėjamo siužeto filme garantuoja gerą humoro ir vitamino C dozę.

Batuotas katinas Pūkis (Puss in Boots, 2011) – šmaikšti, nuotykių ir pavojų kupina kitokia Batuoto katino versija.

Katinas Pūkis – nutrūktgalvis nuotykių ieškotojas, persekiojamas dėl praeityje įvykdytų nusikaltimų. Ūsuotis susivienija su vaikystės draugu kiaušiniu Kliunkiu Aleksandru Pliunkiu ir Žavinga vagiše Kite, norėdami pagrobti stebuklingąsias pupas iš žiaurių nusikaltėlių – Džeko ir Džilės. Įgyvendinę savo planą ir užsiropštę į stebuklingųjų pupų viršūnę, draugai patenka į aukso kiaušinių – nepaprastų turtų – pasaulį. Tačiau netrukus viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai Pūkis sužino, jog Kliunkis juo pasinaudojo ir visas šis planas tėra kerštingi spąstai…

Nuotaikingas ir įtemptas siužetas su pašėlusiais lotyniškos muzikos intarpais  – puiki pramoga ir vaikams, ir suaugusiesiems.  

Matilda (1996) – nuotaikinga ir idealiai pašėlusią vaikų fantaziją patenkinanti istorija.

Maža mergaitė Matilda, nuolat ignoruojama arba įžeidinėjama namuose, pati mokosi skaityti, eina į biblioteką ir trokšta lankyti mokyklą. Pradėjusi mokytis mokykloje, ji sutinka rūpestingą ir mielą mokytoją, kuri pastebi mergaitės išskirtinius gabumus bei… ypatingas galias. Matilda stebina klasės draugus ir varo iš proto visuomet piktą, beširdę mokyklos direktorę. Mergaitė, naudodama savo protą ir galias, stengiasi pažaboti siaubinguosius suagusiuosius…

Matilda – nepaprastai nuotaikingas filmas apie niekada nesibaigiantį kartų karą, kurį privalu pamatyti tiek vaikams, tiek suaugusiems.

La troškinys (Ratatouille, 2007) – įkvepiantis animacinis filmas apie tai, kaip siekti savo svajonių.

Užsispyręs idealistas peliukas Remis, įkvėptas žymiojo šefo Augusto Gusto, teigiančio, jog gaminti gali kiekvienas, svajoja tapti virėju. Netekęs namų, peliukas netikėtai atsiduria Paryžiuje, pačioje Augusto Gusto virtuvėje. Čia susidraugavęs su nevykėliu virtuvės darbuotoju Alfredu Lingviniu, jis imasi savo svajonės – gaminti maistą. Įlindęs į kepurę ir valdydamas Alfredą už plaukų, peliukas gamina geriausius patiekalus Paryžiuje. Netrukus restorane pasirodo garsiausias šalies maisto kritikas Ego. Dabar Remis turi didžiausią užduotį gyvenime: pagaminti nepamirštamo skonio patiekalą ir sužavėti išrankųjį Ego. Netrukus paslaptis, kas gamina virtuvėje, išaiškėja… 

Tai jausmingas, spalvingas ir motyvuojantis filmas apie draugystę, užsispyrimą ir svajonių siekimą. Būtinai pažiūrėkite su vaikais!

WALL-E. Šiukšlių princo istorija (Wall-E, 2008) – prasmingas mokslinės fantastikos animacinis filmas apie grėsmes Žemėje ir tikrąsias vertybes.

(Ne)tolimoje ateityje Žemė skendi šiukšlėse. WALL-E yra paskutinis planetoje likęs atliekas rūšiuojantis robotas. Žmonių Žemėje seniai nebėra – maksimaliai ją užteršę, žmonės dabar gyvena kosminėje erdvėje, Aksiomoje. 

WALL-E Žemėje sutinka iš Aksiomos siųstą robotę EVE, kurios tikslas – nustatyti gyvybės sugrąžinimo į Žemę galimybes. Robotai vienas kitą įsimyli ir atsidūrę kosmose, Aksiomoje, jie sugeba rasti sprendimą žmonėms grįžti gyventi į Žemę.

„Pixar” istoriją pasakoja neįprastai: joje nėra žodžių, tik meistriškai kuriami garsai, reakcijos, originalūs ir kūrybiški vai̇̃zdiniai jausmų išraiškos būdai. Ne veltui šis animacinis filmas pelnė „Auksinį gaublį”, „Hugo” apdovanojimą, „Oskarą” ir buvo nominuotas dar penkiems „Oskarams”.

Hačiko: šuns istorija (Hachi: A Dogs Tale, 2009) – pagal tikrus įvykius sukurtas jaudinantis filmas visai šeimai.

Filme pasakojama pagrindinių veikėjų – profesoriaus Parkerio Wilsono ir šuns Hačiko – draugystės istorija. Kiekvieną dieną šuo lydi šeimininką į traukinių stotį ir tik šiam išvažiavus grįžta namo. Visuomet tą pačią valandą Hačiko patraukia į stotį pasitikti profesorių, grįžtantį iš darbo. 

Vieną dieną Parkeris Wilsonas traukinių stotyje nepasirodo – darbe jį ištinka infarktas. Nepaisant to, jog žmonės ragina Hačiko grįžti namo ir šeimininko nebelaukti, šuo traukinių stotyje pasirodo kiekvieną dieną ir sningant ar lyjant laukia savo draugo iki paskutiniojo traukinio. Taip praeina beveik dešimtmetis. O Hačiko vis laukia.

Tai neįtikėtina ir graudi istorija apie besąlygišką meilę, draugystę ir atsidavimą. Hačiko įvaizdis Japonijoje tapo ištikimybės ir meilės simboliu.

Ieškantiems tik linksmų filmų, siūlome peržvelgti komedijų topą, kurį rasite čia.

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę