Kai mama turi reikalų: ką tėčiams veikti su vaikais?

Dalintis

Nors pokyčiai vyksta ir šeimos narių vaidmenys kinta, tačiau šiandien mamos su vaikais vis dar praleidžia daug daugiau laiko nei tėčiai. Dėl šios priežasties tėčių įgūdžiai užsiimti su sako vaikais kur kas menkesni. Tad jei mamai prireikia „sutvarkyti keletą reikalų“ už namų ribų, kai kuriuos vyrus ištinka panikos priepuolis: tai kaip? Ką man reikės veikti su vaikais? Žinoma, visuomet galima pasinaudoti patogiausiomis išeitimis: žaidimų kambariais, batutų parkais, kino teatrais. Tačiau, jei norisi iš tikrųjų būti su savo vaikais, megzti unikalų ir ypatingą tėvišką ryšį, svarbu nesislėpti minioje ar gausybės pramogų apsuptyje. Likę vieni su savo vaikais, leiskite jiems pažinti jus tokį, koks esate čia ir dabar – pasitikėkite savimi! 

Štai keli patarimai tėčiams, ką veikti su savo vaikais, kaip geriau pažinti mažuosius draugus ir atskleisti geriausias savo tėviškas savybes.

Papasakokite savo vaikystės istorijų. Vaikai jas dievina. Prisiminkite juokingiausius darželyje ar mokykloje patirtus nuotykius, papasakokite, ką labiausiai mėgdavote veikti, kai buvote savo vaikų amžiaus. Vaikams nepaprastai smagu ir juokinga įsivaizduoti savo tėvus mažus, krečiančius šunybes arba – priešingai – vykdančius didvyriškus žygdarbius. Įspūdį dar labiau sustiprintų vaikystės nuotraukos, tad, jei tokių turite, traukite iš stalčiaus ir leiskitės į prisiminimus.

Pasistatykite namą. Taip, tokį patį namą, kokį statėte, kai patys buvote savo vaikų amžiaus. Panaudodami pagalves, pledus ar patalynę, galite įsirengti neįtikėtinai originalią palapinę / namą su keliais įėjimais, atskirais kambariais ir langeliais. Tėčio – didžiausio vaikų autoriteto – įsitraukimas į tokią „statybinę“ veiklą vaikams suteikia didelį džiaugsmą ir pasididžiavimą. Stebėdami jus, jie mokysis ieškoti geriausių sprendimų, kaip įveikti vieną ar kitą užduotį, kaip idėją paversti realiu rezultatu. Matydami jus atsipalaidavusį ir žaidžiantį, vaikai mėgausis laiku, laikys jus geriausiu, kūrybiškiausiu ir patikimiausiu draugu.

Surenkite skaitymo konkursą. Dar smagiau tai padaryti jau pastatytame „patalų“ name. Atsineškite mėgstamų vaikų knygų, taip pat įvairių produktų etikečių, technikos priemonių aprašymų. Vaikiškas knygas galite skaityti įvairiomis intonacijomis ir nuotaikomis: kaip liūdnas kiškis, kaip išprotėjęs mokslininkas, lyg kabėdamas aukštyn kojomis, kaip griežtas mokytojas ar užspausta nosimi. O etiketės ar techninės įrangos aprašymai juokingi ir savotiški patys savaime. Praleisite itin smagų laiką, mėgindami perskaityti sudėtingus, pirmąkart gyvenime girdimus žodžius, kurių reikšmės nežino nei jūsų vaikai, nei jūs pats. Didelė juoko dozė garantuota.

Imkitės namų ruošos darbų arba iškepkite pyragą. O ką? Negi nenorite slapta pradžiuginti žmonos, kuri apie tokią jūsų ir vaikų bendrą veiklą nė nesusapnuotų..? Paskatinę vaikus imtis namų ruošos darbų, galbūt jų labai nepradžiuginsite, tačiau tikrai įkvėpsite stebinti, daryti malonias staigmenas ir džiuginti aplinkinius kilniais poelgiais. Be to, drauge tvarkytis, skambant mėgstamai muzikai, visuomet smagiau. Apie pyrago kepimą – visai kita kalba. Visiems vaikams patinka rankomis minkyti žalius kiaušinius, miltus ir kakavą. Būkite tėčiu, kuris leidžia vaikams patirti gaminimo malonumą (vadinasi, leidžia išsitepti ir žaisti su maistu). Baigę darbus, būsite patenkinti savimi, o mama, grįžusi namo, jumis be galo didžiuosis.

Surenkite žygį per artimiausią miškelį ar parką. Laikas gryname ore visuomet naudingas – nesvarbu, ar žygiuosite aktyviai, ar tiesiog mėgausitės gamta. Keliaudami galite sugalvoti įvairiausių užduočių ir veiklų: nuo aktyvių sportinių pratimų su įvairiomis kliūtimis iki ramių žodinių žaidimų, eilėraščių kūrimo ar matematinių galvosūkių sprendimo. Žygis gali būti ir „tiriamasis“: rinkite skirtingų medžių vaisius, apžiūrėkite įvairius lapus, stebėkite šliaužiančias sraiges. Paaiškinkite vaikams įvairius gamtos dėsnius, supažindinkite su medžių rūšimis, kalbėkite apie miško gyvūnus, saulę, dangų ir kosmosą. Tai puiki galimybė tėčiui pabūti mokytoju, suteikti vaikams daug vertingų žinių. Iš surinktų miško gėrybių vaikai namuose gali sukurti gamtos paveikslą, kuriuo papuoš savo kambario sieną ar jūsų darbo stalą.

Padarykite „sekretą“. Vaikystėje jų tikriausiai pridarėte dešimtimis, o jūsų vaikai „sekretą“ greičiausiai darys pirmą kartą. Būdami lauke, prisirinkite įvairių gražių gamtos gėrybių: gėlių, įdomių žolelių ar lapų, akmenėlių, kankorėžių ir pan. Pasirūpinkite ir stikliukais, po kuriais slėpsite vaikų sukurtas kompozicijas. Užkaskite jas, drauge sugalvokite, kaip pažymėti šią ypatingą vietą. Vaikams jūsų bendrai sukurta „slapta ir stebuklinga vieta“ bus tikras nuotykis ir suteiks daug džiaugsmo.

Žaiskite stalo žaidimus. Stalo žaidimai – puikus būdas ir pasilinksminti, ir sužinoti naujų dalykų. Maža to, stalo žaidimai suteikia labai daug informacijos apie jūsų vaiką: žaidžiant gali išryškėti vaiko konkurencingumas, susikaupimo, dėmesio valdymo stoka, irzlumas, taip pat gali pasireikšti nekantrumas, negebėjimas išlaukti savo eilės, nepasitikėjimas savimi arba – priešingai – pagirtinos savybės, tokios kaip atsipalaidavimas, vidinė ramybė, gebėjimas susikaupti, puiki reakcija ir t. t. Žaisdami stalo žaidimus turite puikią progą stebėti savo vaikus ir padėti jiems susitvarkyti su neigiamomis emocijomis arba pagirti už pasiekimus, paskatinti ir įkvėpti.

Surenkite estafetes. Sugalvokite smagų, bet saugų kliūčių ruožą namuose, panaudodami pagalves, kėdes, kaladėles. Koks tai bus kliūčių ruožas, priklausys nuo jūsų fantazijos ir kūrybingumo. Galbūt šios estafetės gali būti jūsų originalus būdas priversti atžalas išplauti indus ar išsivalyti dantis? Nušoki nuo sofos, pralendi pro kėdę, peršoki tris kaladėles, pasuki lanką, suvalgai vieną ridikėlį, išplauni lėkštę ir bėgi į pradžią? Jūsų organizuojamos veiklos vaikams gali būti ne tik linksmos, bet ir praktiškos. 

Surenkite karaokės vakarėlį. Net jei jūs nesate puikus dainininkas, vaikams bus be galo smagu stebėti tėtį, mėginantį sudainuoti „Boružėlę septyntaškę“ arba „Bohemijos rapsodiją“. Galite sukurti vertinimo sistemą, pasigaminti balų korteles, paruošti česnako, imbiero ir medaus tyrę, tausojančią gerklę ir balso stygas. Kad būtų dar smagiau, dainuoti galima keičiant balsus: imituojant operos solistus, dinozaurų riaumojimą, asilų mykimą ir pan. Toks vakarėlis negali nepavykti. 

Išmokykite to, ką pats mokate. Galbūt mokate groti kokiu nors muzikiniu instrumentu ar žinote ypatingų magijos triukų? Galbūt rašote knygą ar esate informacinių technologijų specialistas? Gal puikiai meistraujate, o spintoje guli dar nesurinktos komodos dėžė? Tai puikus metas išsitraukti plaktuką, suderinti gitaros stygas ar užsidėti mago skrybėlę ir supažindinti vaikus su jūsų mėgstama veikla, suteikiant vaikams naujų patyrimų ir žinių. 

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę