Renginiai šeimai visoje Lietuvoje

Dalintis

Artėjant savaitgaliams, atostogoms, laisvadieniams, visi svarstome, ką įdomaus nuveikti, ką pamatyti, kur apsilankyti su visa šeima. Visuomet smagu pabūti ten, kur dar nebuvai, sudalyvauti teminėse šventėse, smagiuose renginiuose už savo miesto ribų. 

Pateikiame Jums gausų sąrašą visoje Lietuvoje vykstančių renginių: švenčių, festivalių, varžybų, mugių. Tai puiki rodyklė, padėsianti atsakyti į klausimus „ką veikti?”, „ką pamatyti?”, „kur nuvažiuoti?”.

Dauguma aprašytų renginių orientuoti į prasmingą ir originalų šeimos laisvalaikį. Kai kuriuose jų galima lankytis tik su ūgtelėjusiais vaikais, kituose veiklos ras ir patys mažiausi.

Sąrašą visuomet galima papildyti – labai laukiame Jūsų pasiūlymų ir renginių, kuriuose puikiai praleidote laiką su šeima, aprašymų. 

Sausis

Renginys: Trys Karaliai

Kada? Sausio 6 diena 

Kur? Visa Lietuva

Šią dieną trys išminčiai, trys karaliai, lydimi žvaigždės, atkeliavo į Betliejų pasveikinti gimusio Jėzaus ir jam nusilenkti, pripažįstant Jėzų viso pasaulio išganytoju.

Trijų Karalių diena – saulėgrįžos šventė, žyminti kalėdinio laikotarpio pabaigą. Sausio 6-ąją diena žymiai pailgėja – net 16 minučių. Saulėgrįža nuo senovės buvo itin svarbi žemdirbiams. Trijų Karalių šventę ir gamtos atgimimą jie minėdavo labai audringai – juk tai saulės, drauge ir augmenijos, gyvybės šventė. 

Šventės tradicijos išlikusios iki šių dienų: po kaimus vaikšto trys persirengėliai su karūnomis ir priklijuotomis barzdomis. Juos veda Betliejaus žvaigždę nešantis Angelas. Sodybos laiminamos, ant durų staktos užrašant Karalių vardų inicialus: +K+M+B. Vakare vyksta šventė, šventinė vakarienė.

Kiekviename Lietuvos regione švenčiama kiek kitaip: skirtingi Karalių kostiumai, laiminimų, žaidimų tradicijos. Todėl Trijų Karalių šventėse kasmet vertėtų sudalyvauti vis kitur.

Didžiuosiuose miestuose vyksta gausybė renginių. Vilniuje dažniausiai organizuojama iškilminga teatralizuota Trijų Karalių eisena, taip pat kamerinės muzikos koncertai, spektakliai vaikams. Kaune – teatralizuoti Trijų Karalių koncertai, muzikiniai spektakliai. Regionuose Trijų Karalių šventė išlaiko savo vaikštynių tradicijas, artimą šventės dalyvių bendravimą, darbingų metų ir iš žiemos šalčių bundančios energijos šventimą. 

Daugiau informacijos apie šventės programą skirtinguose miestuose galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose. 

Trijų Karalių šventė

Renginys: „Žiemos ekranai”

Kada? Sausio pabaiga – vasario pradžia 

Kur? Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Marijampolė, Alytus, Varėna, Plungė, Ukmergė, Palanga, Nida

Prancūzų kultūros centras 2006 metais inicijavo šiandien itin populiaraus festivalio idėją. Jau kelioliką metų „Žiemos ekranai” šaltuoju metų laikotarpiu po vienu stogu buria šildytis prancūzų kino mėgėjus.

Festivaliui organizatoriai atsakingai ir kruopščiai atrenka pačius keisčiausius, įdomiausius, eksperimentinius šiuolaikinio prancūzų autorinio kino filmus. 

Festivalio pavadinimas – ne atsitiktinumas. „Žiemos ekranai” organizuojami žiemą, tačiau įdomus faktas ir tas, kad „žiema” (prancūziškai hiver) reiškia kitoniškumą, įvairumą. Būtent tokie filmai rodomi ir kasmetiniame „Žiemos ekranų” repertuare.

Festivalyje galima išvysti tiek jaunų, kino sferoje debiutuojančių režisierių darbus, tiek naujausius visiems gerai žinomų profesionalų kino filmus. Prancūzų kino mėgėjai jau turėjo galimybę mėgautis tokių kūrėjų, kaip Jacques Audiard, Alain Resnais, Sandrine Bonnaire, Jacques Demy, Jean Vigo, Jean Renoir, Robert Bresson, kino juostomis.

Daugiau informacijos: www.ziemosekranai.lt

„Žiemos ekranų” akimirka

Vasaris

Renginys: Sartų lenktynės

Kada? Pirmosios mėnesio dienos

Kur? Zarasų rajonas, Dusetos

Dar XIX a. tradicijas menančios žirgų su kinkiniais lenktynės kasmet organizuojamos Dusetose, Zarasų rajone, ant Sartų ežero. Esant netinkamoms oro sąlygoms, lenktynės vyksta greta esančiame Dusetų hipodrome.

Šventė kasmet pritraukia beveik šimtą lenktynininkų, puoselėjančių žirgų sporto tradicijas, ir net keliasdešimt tūkstančių žiūrovų iš įvairių Lietuvos vietovių. Šventės metu vyksta muzikiniai, šokių pasirodymai, koncertai, tautodailės mugė, organizuojamos pramogos vaikams.

Gera nuotaika, azartas, ir nepatirtos emocijos – garantuotos.

Daugiau informacijos: www.sartulenktynes.lt

Sartų lenktynės

https://www.youtube.com/watch?v=VV9D8V_UFkQ

Renginys: „Šeršėliafam”

Kada? Vasario pradžia

Kur? Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Palanga, Nida, Ukmergė, Druskininkai

„Šeršėliafam” – tai tarptautinis moterų filmų festivalis, kuriame nuo 2006 m. skleidžiasi išskirtinai moterų režisūrinė kūryba. 

Festivalyje pristatomi trumpametražiai filmai, vyksta seminarai, diskusijos, parodos, kiti renginiai. Organizuojamos konkursinės, retrospektyvinės programos.

Vasarį vykstantis festivalis švenčia moteriškumą, didžiausią dėmesį skirdamas kuriančios, stebinančios, jautrios ir stiprios moters įvaizdžiui. 

Daugiau informacijos: www.serseliafam.wordpress.com

„Šeršėliafam” akimirka

Renginys: Užgavėnės

Kada? Septynios savaitės iki Velykų

Kur? Plateliai ir visa Lietuva

Užgavėnės – plačiai lietuvių liaudies minima besibaigiančios žiemos ir ateinančio pavasario sandūros šventė. Tradiciniai Užgavėnių renginiai vyksta visoje Lietuvoje.

Norintiesiems sudalyvauti tradicinėje Žiemos palydų šventėje, vertėtų apsilankyti Žemaitijos nacionalinio parko organizuojamoje Užgavėnių šventėje Plateliuose. Čia jau nuo ryto gausios persirengėlių pajėgos smagiai besilinksmindamos keliauja po Platelių ir aplinkinių kaimų sdoybas. Vakare Platelių miestelio centre visi susirenka į triukšmingą užgavėjimą: čia vyksta turgus, koncertai, linksmiausios ir stipriausios persirengėlių komandos rinkimai, raišų arklių lenktynės, Lašininio ir Kanapinio kova, deginama Morė. 

Buvusiose Platelių dvaro arklidėse veikia pirmasis Lietuvos Užgavėnių muziejus. Čia nuo 1991-ųjų metų vyko kaukių parodos, kuriose dalyvavo geriausi Žemaitijos kaukių meistrai. 

Užgavėnės Žemaitijoje – puiki proga pažinti archajiškiausias šventės tradicijas ir patirti patį smagiausią Užgavėnių šventinį šurmulį.

Daugiau apie Užgavėnių šventės programą skirtinguose miestuose galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Vilniuje, Gedimino prospekte, švenčiamos Užgavėnės

Renginys: Klaipėdos šviesų festivalis

Kada? Vasario 14 diena

Kur? Klaipėda

Įspūdingas šviesų festivalis, skirtas Vasario 14-osios ir Vasario 16-osios šventėms, yra vienas laukiamiausių Klaipėdos krašto festivalių. Jo metu niūrūs, šalti ir tamsūs žiemos vakarai sušyla ir nušvinta: unikalus projektas su įspūdingomis šviesų ir garso instaliacijomis į Klaipėdos senamiesčio gatves pritraukia svečius iš visos Lietuvos ir net užsienio šalių.

Net keturis žiemos vakarus šeimos kviečiamos mėgautis originaliais, didelį įspūdį keliančiais reginiais su keliasdešimt inovatyvių meno ir medijos raiškas apjungiančių šviesos bei garso instaliacijų.

Daugiau informacijos: www.jurossvente.lt/sviesu-festivalis-2

Klaipėdos šviesų festivalis

https://www.youtube.com/watch?v=_LLx8E0bEsI

Renginys: Vasario 16-oji

Kada? Vasario 16 diena

Kur? Visa Lietuva

1918 metų vasario 16 diena – tai viena reikšmingiausių istorinių datų Lietuvos valstybei. Šią dieną Signatarų namuose buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, skelbęs Lietuvos autonomiją. Jį pasirašė Lietuvos taryba.

Visoje Lietuvoje šia proga organizuojami masiniai minėjimai: renginiai, koncertai, parodos, mugės. Vilniuje, Rasų kapinėse, šalies prezidentas specialios ceremonijos metu pagerbia Nepriklausomybės Akto signatarus. Vėliau už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą medaliais bei valstybės ordinais apdovanojami šalies ir užsienio valstybių piliečiai. Prezidentūroje apdovanojami ir Nacionalinių kultūros bei meno premijų laureatai.

Kaip ir kiti renginiai šeimai, Vasario 16-osios šventė visuomet pasižymi nuotaikingumu. Vakare daugelyje šalies miestų vyksta iškilmingi muzikiniai pasirodymai, garsiausių Lietuvos atlikėjų koncertai.

Daugiau informacijos apie šventės programą skirtinguose miestuose galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose. 

Vasario 16-oji

Renginys: Tarptautinė Vilniaus knygų mugė

Kada? Vasario pabaiga

Kur? Vilnius

Tarptautinė Vilniaus knygų mugė – puiki proga sudalyvauti itin reikšmingame kultūriniame renginyje, kurio tikslas – į vieną erdvę suburti knygų autorius, kūrėjus, leidėjus ir skaitytojus. Čia bendraujama, dalijamasi įspūdžiais, pristatomos knygos, įgyjama naujų žinių ir patirčių.

Mugė orientuota į naujienų besidairantį skaitytoją, todėl joje prisistato ir leidyklų, mokslo institutų, visuomeninių organizacijų atstovai, ir knygų autoriai, ir muziejų, galerijų savininkai, kultūros centrų darbuotojai.

Mugėje veikia skirtingos salės. Vaikų literatūros salėje jaunieji skaitytojai gali išsirinkti patinkančių knygų, pabendrauti su jų autoriais, dalyvauti kūrybinėse knygų kūrimo dirbtuvėse, įvairiuose žaidimuose, veiklose ir atrakcijose. 

Suaugusieji leidžia laiką lietuvių ar užsienio literatūros salėse, domisi naujausiomis literatūros tendencijomis, diskutuoja, bendrauja su knygų autoriais, mezga naudingas pažintis ir dalyvauja plačioje renginių programoje. 

Mugėje taip pat veikia muzikinė, LRT salė, taip pat Forumas, kuriame organizuojami intelektualūs pokalbiai, keliami aktualūs klausimai, vyksta diskusijos.

Daugiau informacijos: www.vilniausknygumuge.lt

Vilniaus knygų mugė

Kovas

Renginys: Kaziuko mugė

Kada? Sekmadienis prieš Šv. Kazimiero dieną

Kur? Visa Lietuva

Pačioje kovo pradžioje tiek Vilniuje, tiek kituose Lietuvos miestuose organizuojamos Kaziuko mugės, sukviečiančios tūkstantines šiltai apsirengusių, puikiai nusiteikusių šalies gyventojų minias.

Kaziuko mugė, dar kitaip vadinama kermošiumi arba jomarku, yra daugiau nei šimtmetį rengiama liaudies dirbinių šventė, kurioje susiburia gausios tautodailininkų, amatininkų, liaudies meistrų pajėgos. Mugės metu galima įsigyti vieną tradiciškiausių atributų – verbą, taip pat meduolių, įvairių rankų darbo  gaminių, giros, rūkytos žuvies, medžio drožinių ir kitų prekių. 

Kaziuko mugės metu vyksta ir teatralizuotos eitynės, muzikiniai pasirodymai, įvairūs kultūriniai renginiai.

Daugiau informacijos: www.kaziukomuge.lt

Kaziuko mugės dekoracijos

https://www.youtube.com/watch?v=PERnwOliDGQ

Renginys: „Kino pavasaris”

Kada? Kovo pabaiga – balandžio pradžia

Kur? Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Marijampolė, Alytus, Utena, Gargždai, Anykščiai, Varėna, Mažeikiai, Jonava, Telšiai, Tauragė, Visaginas, Druskininkai, Šakiai, Birštonas 

Tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” – vienas didžiausių ir reikšmingiausių kino renginių šalyje. Pristatomoje programoje – kino profesionalų ir mėgėjų geriausiai įvertinti filmai, pabuvoję garsiausiuose pasaulio kino festivaliuose. 

Dvi savaites trunkančio festivalio metu pristatoma beveik 200 filmų, jų autorių. Festivalio dalyviams suteikiama galimybė pabendrauti ir susipažinti su talentingais kino juostų kūrėjais ir aktoriais. 

Festivalyje – kokybiškas kinas, intelektualios, kultūringos diskusijos, susitikimai su Lietuvos ir užsienio kino kūrėjais, originalūs teminiai, švietėjiški renginiai ir projektai.

Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

„Kino pavasario” akimirka

Renginys: „Mados infekcija”

Kada? Kovo pabaiga – balandžio pradžia

Kur? Vilnius

Didžiausias ir ryškiausias metų mados bei kultūros renginys – „Mados infekcija” yra organizuojamas kasmet kovo antroje pusėje. Mados festivalio metu pristatomi talentingiausi kūrėjai, dizaineriai ir jų kolekcijos.

Mados festivalis skirtas visiems: mados mėgėjams, žinovams, profesionaliems kūrėjams, kritikams ir smalsaujantiems žiūrovams. Čia galimybę pasireikšti turi ir gabiausi scenos apšvietėjai, scenografai, muzikantai, fotografai, grafikos dizaineriai, kuriantys originalius ir stilingus sprendimus pristatyti naujas dizainerių kolekcijas. 

„Mados infekcija” apjungia įvairių sričių menininkus, todėl tai ne tik vienas svarbiausių mados, bet ir kultūros, meno renginių Lietuvoje.

Daugiau informacijos: www.madosinfekcija.lt

Renginio „Mados infekcija” dalyviai

Balandis

Renginys: Velykos

Kada? Pirmasis sekmadienis po pirmos pilnaties, sulaukus pavasario lygiadienio

Kur? Visa Lietuva

Velykos – viena svarbiausių krikščioniškųjų datų – Kristaus Prisikėlimo šventė, prasidedanti dar Didįjį Ketvirtadienį ir besitęsianti visą velykinį laikotarpį.

Dar kitaip Velykas vadiname gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo švente. Gražiausias Velykų simbolis – margutis. Tai gyvybės atsiradimo, vaisingumo, kosmoso simbolis. Kiaušiniai marginami įvairiausiais raštais – nuo senovės tikima, kad marginimas turi magišką reikšmę. 

Visoje Lietuvoje organizuojami velykiniai renginiai, teatralizuoti pasirodymai, spektakliai vaikams, muzikiniai koncertai, įvairios tradicijas puoselėjančios veiklos: margučių gaminimas, ridenimas, daužymas.

Daugiau informacijos apie Velykų šventės programą skirtinguose miestuose galite rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Šv. Velykų margučiai

Renginys: „Darom”

Kada? Balandžio vidurys

Kur? Visa Lietuva

„Darom” – tai puiki galimybė drauge su visa šeima sudalyvauti prasmingoje ir itin reikšmingas vertybes skatinančioje akcijoje.

Visuotinės akcijos „Darom” metu žmonės buriasi kilniam tikslui – tvarkyti aplinką. Tokia akcija organizuojama daugelyje pasaulio šalių. 2018 metais akcijos metu pasaulyje buvo surinkta beveik 90 000 tonų šiukšlių. 

Dar 2012 metais organizuotoje akcijoje dalyvavo daugiau nei 200 000 Lietuvos gyventojų. Kasmet šie skaičiai ir aplinkos švarinimo mastai sparčiai auga. 

Prisidėkime prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo!

Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt

Akcijos „Darom” dalyviai
Raginimas dalyvauti akcijoje

Renginys: „FiDi”

Kada? Pirmasis balandžio šeštadienis

Kur? Vilnius

Kiekvieną pavasarį vyksta smagi Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentų organizuojama šventė – Fizikos diena, kurioje laukiami tiek fizikos profesionalai, tiek mėgėjai.

Pirmoje dienos pusėje vyksta fizikos mylėtojų sukurtų atrakcionų parko atidarymas, demonstruojami populiarieji fizikiniai eksperimentai, vaidinimai, taip pat vyksta gyvos muzikos koncertai. Vėliau organizuojamos eitynės su šventės simboliu – Dinu Zauru – priešakyje. Vakaro vinis – geriausių Lietuvos grupių ar svečių iš užsienio koncertas.

Šventės dalyvių visuomet laukia originalios, nestandartinės pramogos, pasirodymai ir visada puiki nuotaika.

Daugiau informacijos: www.fidi.lt

FiDi simbolių susirinkimas

Renginys: „Mes važiuojame”

Kada? Balandžio pabaiga – gegužės pradžia

Kur? Joniškėlis – Pasvalys

Tarptautinis senovinės technikos suvažiavimas – tai renginys, skirtas tikriems retro automobilių mylėtojams arba tiems, kurie ieško nestandartinių reginių. 

Suvažiavimo metu vyksta įvairias epochas reprezentuojančios senovinės technikos paradas, smagūs koncertai. Suvažiavime Lietuvos ir užsienio šalių dalyviai pristato iki pusantro šimto retro stiliaus transporto priemonių. 

Šią šventinę dieną vyksta mugė, šeimų laukia įvairios pramogos, atrakcionai ir puikus maistas. 

Daugiau informacijos: www.autorenginiai.lt/renginys/mes-vaziuojame-2019

Retro automobilių paroda

Gegužė

Renginys: „Muziejų naktis”

Kada? Gegužės vidurys

Kur? Visa Lietuva

Tai kasmetinis tarptautinės muziejų dienos proga inicijuojamas renginys-projektas, kurio tikslas – skatinti susidomėjimą muziejais. 

Kiekvienais metais gegužės viduryje įvairiuose Lietuvos miestuose naktį atveriamos durys nemokamai apsilankyti muziejuose. Naktis – neįprastas metas edukacijai muziejuose. Tai didina smalsumą, azartą, dėl to tokia pramoga neretai sudomina ir vaikus – greičiausiai jų įkalbinėti apsilankyti muziejuje nebereikės.

Organizatorių tikslas – pakviesti Lietuvos gyventojus į muziejus, domėtis įvairiapuse jų veikla, susipažinti su parodomis, dalyvauti įvairioje edukacinėje veikloje ir originaliuose renginiuose. 

Daugiau informacijos: www.muziejunaktis.lt

Muziejų naktis

Renginys: GMD – Gatvės muzikos diena

Kada? Trečiasis gegužės šeštadienis

Kur? Visa Lietuva

Dar 2007 metais Andriaus Mamontovo inicijuota Gatvės muzikos diena įgauna vis didesnę reikšmę. Vieną gegužės mėnesio dieną visos Lietuvos gatvėse skamba muzika. Savo kūryba ir skambesiu dalijasi tiek muzikos profesionalai, tiek mėgėjai. Kasmet čia dalyvauja apie 5 000 muzikantų.

Šventėje smagu dalyvauti ne tik kaip muzikantams, bet ir paprastiems klausytojams: gatvėse ausis lepina įvairiausių stilių – roko, bliuzo, džiazo, popso ir metalo – muzika, tvyro pakili ir džiaugsminga nuotaika. Tai tobula diena laisvalaikį praleisti ne namuose.

Daugiau informacijos: www.gmd.lt

Akimirka iš Gatvės muzikos dienos

https://www.youtube.com/watch?v=jdFtJUyQPWo

Renginys: Laivų paradas

Kada? Gegužės vidurys

Kur? Klaipėda

Laivų parado šventė – tai tikras spalvingų, jūrinės tematikos renginių kokteilis. Laivų paradas, kuriame dalyvauja gausybė papuoštų jachtų, valčių, katerių ir kitų vandens transporto priemonių, žymi vasaros laivybos sezono pradžią.

Naktinio laivų parado metu Kuršių marių akvatorijoje renginio žiūrovus stebina originalios šviečiančios vandens transporto priemonių dekoracijos, įspūdingi fejerverkai.  

Prieš paradą vyksta gausybę dalyvių iš visos Lietuvos ir net užsienio pritraukianti jūrinė regata „Gero vėjo”. Buriuotojų varžybas galima stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės.

Daugiau informacijos: www.jurossvente.lt/laivu-paradas

Laivų parado fejerverkai

Renginys: „Materia Magica”

Kada? Gegužės vidurys

Kur? Klaipėda

„Materia Magica” – tai kas antrus metus gegužės viduryje uostamiestyje vykstantis Tarptautinis lėlių tatro festivalis, suburiantis gausų būrį garsiausių lėlių teatro kūrėjų iš viso pasaulio. Festivalio metu pristatomi spektakliai, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, vyksta edukacinė programa.

Festivalio idėja – atskleisti itin plačias lėlių teatro galimybes: lėlių ir objektų teatras gali būti įdomus visiems: vaikams, paaugliams, suaugusiems ir senjorams. 

Festivalio programa pristato tai, kas aktualu, kas jaudina, kviečiama kelti klausimus, diskutuoti, dvejoti, mąstyti. Net keturias dienas vykstanti lėlių teatro šventė pristato net iki dvidešimties skirtingų žanrų ir tematikos spektaklių.

Daugiau informacijos: www.materiamagica.lt

Kadras iš festivalyje pristatomo spektaklio

Birželis

Renginys: Klaipėdos Pilies džiazo festivalis

Kada? Birželio pradžia

Kur? Klaipėda

Net penkias dienas trunkanti muzikinė džiazo fiesta į uostamiestį suburia svečius iš visos Lietuvos ir užsienio. Festivalio scenoje pasirodo talentingiausios džiazo muzikos žvaigždės, tokios kaip „Tower of Power”, „Electro Deluxe band”, Wojtek Pilichowski, Maynard Ferguson, „Funk’n’stein”, Nina Attal, „Jazzanova”, Candy Dulfer ir kt.

Talentingi muzikantai, puiki muzika, linksmai nusiteikusi gausi žiūrovų minia ir geros emocijos – tobulai vasaros pradžiai.

Daugiau informacijos: www.2019.jazz.lt

Džiazo festivalis, grupės „Electro Deluxe” pasirodymas

Renginys: „Benai, plaukiam į Nidą”

Kada? Birželio vidurys

Kur? Nida

Nuostabiame Lietuvos kurorte vykstantis muzikinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą” žymi Nidos vasaros sezono atidarymą ir kasmet pritraukia tūkstantines žiūrovų minias. Festivalyje pasirodo geriausi šalies muzikantai, tokie kaip Marijonas Mikutavičius, Irena Starošaitė, Česlovas Gabalis, Deivis bei kiti, taip pat talentingos kylančios muzikos žvaigždės. 

Festivalio metu organizuojamos sporto žaidynės, atrakcijos ir kiti renginiai šeimai. 

Vasariškas oras ir plati festivalio renginių gama – puiki proga patirti gražiausias emocijas gamtos apsuptyje geros energijos ir grožio kupinoje Neringoje.

Daugiau informacijos: www.priejuros.lt/lt/pramoga/nidos-vasaros-sezono-atidarymas

M. Mikutavičius festivalio scenoje

Renginys: Birštono šventė

Kada? Birželio pradžia

Kur? Birštonas

Visą savaitgalį trunkanti Birštono kurorto šventė traukia lankytojus iš visos Lietuvos. Birštoniečiai poilsiautojus pasitinka itin plačia muzikinių, teatro, sporto ir meno renginių gausa.

Šventės metu organizuojami vaikų sporto turnyrai, šeimų turnyrai, piknikai, oro balionų skrydžiai, vyksta įvairių parodų pristatymai, muzikiniai puikiai Lietuvoje žinomų atlikėjų pasirodymai.

Daugiau informacijos: www.birstonas.lt

birstono-svente
Šventė Birštono kurorte

https://www.youtube.com/watch?v=WYlIx3lUwAE

Renginys: „Moterų bėgimas”

Kada? Birželio vidurys

Kur? Vilnius

„Moterų bėgimas” – tai tikra vasariška bėgimo šventė, į kurią susiburia tūkstančiai moterų iš visos Lietuvos. Bėgime dalyvauja tiek profesionalios bėgikės, tiek mėgėjos. Šventės metu savo jėgas išmėginti ar tiesiog gerai ir aktyviai praleisti laisvalaikį galimybę turi ir mažieji bėgikai. 

Sportas, puiki nuotaika, gera energija, įkvepiantis bendrumo jausmas, dovanos ir pramogos = gerai ir prasmingai praleistas laikas.

Daugiau informacijos: www.moterubegimas.lt

Bėgikių startas

Renginys: Viduramžių šventė

Kada? Birželio vidurys

Kur? Trakai, Kaunas

Viduramžių šventė, skaičiuojanti jau dešimtmetį, plečia savo ribas ir iš Trakų Pusiasalio pilies keliasi į Kauną, Medininkų pilį. Tai šventė, kurioje susipina gamtos, kultūros ir istorijos patyrimų gijos.

Viduramžių šventėje pasirodo Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos dalyviai, rengiantys muzikinius koncertus, teatralinius-istorinius pasirodymus, spektaklius. Žiūrovai gali išvysti įspūdingą teatralizuotą pilies šturmą, stebėti kardų ir šarvų žvangėjimo lydymas kovas.

Visus šventės renginius – protmūšius, edukacines veiklas, konkursus, spektaklius, muzikines ir teatrines programas – organizuoja Trakų istorijos muziejus.

Daugiau informacijos: www.trakaimuziejus.lt 

Viduramžių šventės aplinka

Renginys: Joninės

Kada? Birželio 23 diena

Kur? Jonava ir visa Lietuva

Joninės Lietuvoje švenčiamos itin triukšmingai. Ne veltui vasaros saulėgrįžos diena šalyje paskelbta nedarbo diena, valstybine švente. 

Jonava – kaip ir priklauso Jonų ir Janinų kraštui – organizuoja įspūdingą Joninių šventę.

Šventės metu vyksta šurmulinga amatų ir prekybos mugė, rengiami muzikinių grupių ir atlikėjų koncertai, teatralizuoti ugnies, muzikos, pirotechnikos ir lazerių šou.

Vakaro vinis – įspūdingo dydžio laužas, tradicinės paparčio paieškos, rateliai, šokiai ir dainos.

Daugiau informacijos apie šventės programą skirtinguose miestuose galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Joninių ratelis

Liepa

Renginys: Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Kada? Liepos pirmoji savaitė

Kur? Kernavė

Priešistorės amatų (puodų lipdymas, audimas, vytelių pynimas, archajiškas gintaro apdirbimas), viduramžių amatų (kailiadirbystė, apavo gamyba, duonos kepimas) demonstracijos, senoji muzika, kovų laukas (šaudymas iš lanko ir arbaletų), originalūs žaidimai ir edukacija – visos šios pramogos ir atrakcijos laukia unikalioje Gyvosios archeologijos dienų šventėje Kernavėje.

Gyvosios archeologijos dienos suteikia neeilinę progą susipažinti su arhajiškais amatais, išgirsti senosios muzikos skambesį, sužinoti daugiau apie karybą ir papročius. Šventė orientuota į gerą ir prasmingą šeimos laisvalaikį, todėl veiklos Gyvosios archeologijos dienomis randa ir vaikai, ir suaugę.

Vaikai iki 16 metų į šventę įleidžiami nemokamai. 

Daugiau informacijos: www.kernave.org

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje, amatų demonstracija

Renginys: „1000 km lenktynės” (dabar „Aurum 1006 km lenktynės)

Kada? Liepos vidurys

Kur? Palanga

„1000 km lenktynės” – tai didžiausias Baltijos regione autosporto renginys, sukviečiantis lenktynininkus iš Lietuvos, Olandijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei tūkstančius smalsių, pramogoms nusiteikusių žiūrovų.

Greitis, azartas, pozityvas – pagrindiniai tiek dalyvių, tiek renginio žiūrovų palydovai. 

Renginio pramoginėje dalyje kasmet numatomi muzikiniai koncertai, garsiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių pasirodymai, viktorinos, totalizatoriai, loterijos, žaidimai, sportinių automobilių paradai, edukacinės saugaus elgesio kelyje programos.

Triukšmingas ir azartiškas motosporto renginys – tai puiki galimybė ne tik išvysti įspūdingas lentynes, bet ir aplankyti vieną gražiausių Lietuvos kurortų – Palangą.

Daugiau informacijos: www.racing.lt

Lenktynių akimirka

Renginys: Tarptautinis teatro festivalis „Šermukšnis”

Kada? Liepos pradžia

Kur? Klaipėda

Festivalis, kadaise gimęs kaip kamerinių spektaklių šventė, šiandien išaugo į prestižinį, visoje Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse puikiai žinomą gatvės teatro festivalį, organizuojamą kas dvejus metus. Dažniausiai festivalis renkasi netradicines erdves (Klaipėdos piliavietė, Teatro aikštė, gatvės), kuriose žiūrovai stebi spektaklius, improvizacijas, karnavalines eitynes, įspūdingus performansus, vyksta įvairūs reginiai ir renginiai šeimai.

„Šermukšnyje” per tris teatro šventės dienas prisistato tiek tradiciniai, tiek eksperimentiniai įvairių šalių ir regionų teatrai. Festivalis neprisiriša prie kartos ar žanro diktato. Čia svarbūs atradimo, įspūdžio, naujovės ir aktualumo elementai.

Daugiau informacijos: www.zvejurumai.lt/lt/festivaliai

Gatvės teatro festivalis „Šermukšnis”
Festivalio akimirkos

Renginys: Žagarės vyšnių festivalis

Kada? Antroji liepos pusė

Kur? Žagarė

Žagarė garsėja ne tik įspūdinga vyšnių gausa, bet ir tūkstančius žiūrovų sulaukiančiu festivaliu. Festivalio metu Žagarės svečiams šventės organizatoriai siūlo turiningų ir kokybiškų renginių gausą visai šeimai. Kūrybinių meninių akcijų pristatymai, mugės su keliais šimtais prekybininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių, konkursai, šventiniai koncertai su garsiausiais Lietuvos atlikėjais priešakyje – tai tik nedidelė dalis to, ką galite patirti ir pamatyti Žagarės vyšnių festivalyje.

Norintiesiems sudalyvauti visuose tris dienas trunkančio festivalio renginiuose, yra galimybė įsikurti festivalio kempinge Žagarės dvaro parke, greta renginių vietos.

Daugiau informacijos: www.14.zagaresvysniufestivalis.lt

zagares-vysniu-festivalis
Žagarės vyšnių festivalis

Renginys: Anykščių šventė

Kada? Antroji liepos pusė

Kur? Anykščiai

Anykščių miesto gimtadienis ir Pasaulio anykštėnų suvažiavimas – puiki proga didžiausiai miesto šventei. Anykštėnų rengiamo šventinio savaitgalio metu prisimenama miesto istorija, švenčiama Anykščių dabartis, pramogaujama ir dalijamasi gera nuotaika.

Šventės programa – itin plati: organizuojamos įvairios veiklos šeimoms, krepšinio, futbolo varžybos, šaškių turnyrai, šventinės mugės, kūrybinės dirbtuvės, konkursai, muzikiniai koncertai.

Daugiau informacijos: www.anyksciukc.lt

Anykščių miesto šventė

Renginys: Jūros šventė

Kada? Liepos pabaiga

Kur? Klaipėda

Jūros šventė – tai didžiausia ir populiariausia šalies šventė, vykstanti liepos mėnesį Klaipėdoje. Šventė kasmet stebina skirtinga originalia tematika ir sutraukia iki pusės milijono lankytojų.

Šventės metu vyksta gausybė renginių: karnavalinė eisena, teatralizuoti pasirodymai, įvairių meninių kolektyvų prisistatymai, šokiai, koncertai, parodos, inovatyvios kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems, mugės, sporto varžybos vandenyje, didieji koncertai, lydimi šventinių fejerverkų.

Šventės metu atidaromas Kino skveras, kuriame galima stebėti originalią filmų programą, geriausias „Kanų liūtų” reklamas.

Jūros šventė – itin spalvingas ir pozityvus renginys visai šeimai viename gražiausių Lietuvos miestų – Klaipėdoje.

Daugiau informacijos: www.jurossvente.lt

Jūros šventės fejerverkai

Rugpjūtis

Renginys: „Kinas po žvaigždėmis”

Kada? Rugpjūtis – Rugsėjis

Kur? Vilnius

„Kinas po žvaigždėmis” – tai graži jaukių vakarų sostinėje tradicija. Kasmet Vilniuje organizuojami gero kino, puikios klasikinių ir naujausių filmų, taip pat prancūziško humoro ir neeilinių originalių istorijų programos seansai po atviru dangumi.

Kino premjeros, geriausi užsienio ir Lietuvos kūrėjų filmai, taip pat nesenstanti klasika žiūrovams rodoma kiekvienos darbo dienos vakarą Valdovų rūmų kieme. Tai puiki galimybė praleisti laiką gryname ore, mėgautis įdomiomis istorijomis ir diskutuoti bendraminčių kompanijoje. 

Daugiau informacijos: www.kinaspozvaigzdemis.lt

kinas-po-zvaigzdemis
Kino seansas Valdovų rūmų kiemelyje

Renginys: „Masters of Calm”

Kada? Rugpjūčio pradžia

Kur? Molėtai

Asvejos regioninio parko pušyno viduryje vykstantis kitoniškas vasaros festivalis skirtas visiems, norintiems praleisti laiką kitaip nei įprasta. Tai net dešimt dienų trunkanti savęs pažinimo, aktyvaus ir sveiko laisvalaikio šventė, kurioje vyksta įvairios paskaitos, jogos treniruotės, kūrybiniai užsiėmimai, gaminamas vegetariškas maistas, bendraujama, dalijamasi patirtimis, atliekami masažai, sąmoningo kvėpavimo seansai.

„Masters of Calm” – ramybės, pozityvumo ir atradimų festivalis, iš kurio grįšite kupini naujų potyrių, žinių ir įkvėpimo.

Daugiau informacijos: www.mastersofcalm.lt

Festivalio dalyvės

https://www.youtube.com/watch?v=AXUv90O8Hxc

Renginys: „Purpurinis vakaras”

Kada? Rugpjūčio vidurys

Kur? Anykščiai

„Purpurinis vakaras” – tai nacionalinis bardų festivalis, nuo 2008 metų rengiamas žymiojoje poezijoje aprašytuose Anykščiuose. Į festivalio programą įtraukti ne tik gerai žinomų muzikantų vardai, bet ir jaunųjų kūrėjų, turinčių galimybę  pristatyti savo kūrybą plačiai dainuojamosios poezijos mėgėjų auditorijai.

Scenoje pasirodo šio žanro klasikai: Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas, Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, taip pat jaunesnės kartos atstovai: Vidas Bareikis, Ieva Narkutė, Eglė Sirvydytė, grupės „Liūdni slibinai”, „Stipriai kitaip”.

Prasminga ir jautri muzika ramioje, šiltoje gamtos apsuptyje – puiki galimybė atitrūkti nuo kasdienybės ir praleisti įsimintiną vasaros atostogų savaitgalį. 

Daugiau informacijos: www.purpurinisvakaras.lt

„Purpurinio vakaro” koncertas

Renginys: „Velomaratonas”

Kada? Rugpjūčio pabaiga

Kur? Vilnius

Vilniaus dviračių maratonas – rekordinis sporto renginys, sulaukęs daugiausiai registracijų šalies istorijoje. Tai puiki šventė visiems dviračių sporto, aktyvaus laisvalaikio ir sveiko gyvenimo būdo mėgėjams.

Vilniaus senamiestyje driekiasi keletas maratono trasų, skirtų profesionaliems dviratininkams, mėgėjams ir net vaikams. Šventės metu vyksta ir pramoginės programos, skirtos šeimoms.

Praleiskite laiką aktyviai ir su puikia nuotaika.

Daugiau informacijos: www.ikivelomaratonas.lt

Dviračių sporto šventė

Rugsėjis

Renginys: Sostinės dienos

Kada? Pirmosios rugsėjo dienos

Kur? Vilnius

Tai didžiausia metų šventė Vilniuje su įspūdinga kultūrinių renginių gausa. „Sostinės dienose” skatinamas miesto tradicijų puoselėjimas, gyventojų bendrystės jausmas. 

Šventės metu gatvėse demonstruojamos vizualiųjų menų ekspozicijos, veikia žaidimų ir atrakcijų parkas, maisto vagonėliai skirtingiems skoniams, koncertuoja kelios dešimtys atlikėjų ar grupių, pasirodo vaikų kolektyvai, organizuojami netradiciniai muzikiniai ir audiovizualiniai projektai.

„Sostinės dienas” vainikuoja geriausių Lietuvos ir užsienio atlikėjų ar grupių koncertai. 

Daugiau informacijos: www.vilnius.lt

Sostinės dienos
Šventės akimirkos

Renginys: “PLArTFORMA”

Kada? Rugsėjo vidurys

Kur? Klaipėda

Tarptautinis menų festivalis “PLArTFORMA”, vykstantis rudenėjančioje Klaipėdoje, skirtas visiems besidomintiems menu. Festivalio idėja – supažindinti publiką su daugialypiška šiuolaikine meno raiška. Festivalyje prisistato novatoriški bei talentingi naujojo cirko ir teatro, šiuolaikinių performansų ir šokio, multimedijos projektų, naujosios operos, vizualiųjų menų kūrėjai iš Lietuvos ir užsienio. 

Visą savaitę vykstančio festivalio metu rodomi spektakliai, performansai, meno projektai, instaliacijos, organizuojami kūrybiniai seminarai.

Daugiau informacijos: www.2019.plartforma.lt

“PLArTFORMA” akimirka

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=Ri8n1Cdp9LA

Renginys: Grybų šventė

Kada? Rugsėjo pabaiga

Kur? Varėna

Grybų šventė – tai tradicinė Dzūkijos krašto rudens šventė, kurioje dalyvauja ir tikri grybavimo profesionalai, ir mėgėjai.

Šventės metu vyksta grybavimo čempionatas, tradicijų, amatų, kultūrinio paveldo pristatymai, teatralizuota eisena, tautodailės mugė. Šventės programoje dalyvauja įvairūs šokio ir muzikos kolektyvai. Vakare apdovanojami grybavimo čempionai, renginio dalyvius linksmina garsiausi Lietuvos atlikėjai. Pasirodymai užbaigiami įspūdingais šventiniais fejerverkais.

Daugiau informacijos: www.varenoskultura.lt

Šventinis koncertas

Renginys: Tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”

Kada? Rugsėjo pabaiga – spalio pradžia

Kur? Vilnius

Populiariausiame šalies teatro festivalyje „Sirenos” pristatomi žymiausi Europos šiuolaikinio teatro kūrėjų darbai, atrandami nauji teatro talentai, formuojantys teatro dabartį, novatoriškas teatro idėjas. Festivalio metu žiūrovai patiria aštrų šiandienos „nervą” – spektakliuose koduojami aktualūs, skaudūs šių dienų motyvai.

Festivalyje pristatoma apie dvidešimt Lietuvos ir užsienio kūrėjų spektaklių, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, performansai, vyksta meniniai edukaciniai „Sirenų klubo” renginiai, diskusijos.

Daugiau informacijos: www.sirenos.lt

„Sirenų” akimirka

Spalis

Renginys: Festivalis „TAI – AŠ”

Kada? Spalio vidurys

Kur? Birštonas

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „TAI – AŠ” suteikia puikią galimybę ne tik apsilankyti viename gražiausių ir jaukiausių Lietuvos kurortų, bet ir susipažinti su ypatinga muzikos gurmanams skirta muzikine programa.

Scenoje savo kūryba dalijasi įvairių kartų Švedijos, Amerikos, Danijos, Airijos, Prancūzijos, taip pat ir Lietuvos bardai. Rengiamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, vedamos geriausių šio muzikinio žanro atlikėjų.

Festivalio metu vyksta eksperimentiniai muzikiniai projektai, edukacinės programos šeimoms.

Birštonas, dainuojamoji poezija ir ruduo – tobulas derinys, kuriam neįmanoma atsispirti.

Daugiau informacijos: www.tai-as.lt

Dainuojamosios poezijos festivalis

Renginys: Festivalis šeimai „Miško burtai”

Kada? Spalio pradžia

Kur? Plateliai

Visi norintys pasimėgauti grynu oru, nepaprastai gražia rudeniška gamta ir daugiau sužinoti apie lietuvių mitologiją, kviečiami į festivalį jaunoms šeimoms „Miško burtai”.

Festivalio metu šeimos žaidžia ir bendrauja su paslaptingais miško legendų herojais, leidžiasi į stebuklų ir nuotykių kupiną kelionę po gamtos ir mitinių būtybių, tokių kaip kaukai ir laumės, pasaulį.

Žemaitijos regioninis parkas – ideali vieta pažinti mūsų kultūrą, atskleisti gamtos slėpinių knygą.

Daugiau informacijos: www.zemaitijosnp.lt

Rudeninis miškas

Lapkritis

Renginys: „Tindirindis”

Kada? Lapkričio pabaiga – gruodžio pradžia

Kur? Vilnius

„Tindirindis” – Tarptautinis animacinių filmų festivalis, pristatantis įvairių stilių ir mokyklų animaciją, supažindinantis žiūrovus su animacinio kino naujienomis ir tendencijomis, skatinantis kūrybinį mąstymą.

Festivalyje dalyvauja Lietuvos ir užsienio animacijos mokyklų atstovai, besivaržantys Geriausio debiuto, Geriausio studentų filmo, Geriausio filmo vaikams, Geriausio eksperimentinio filmo ir kitose nominacijose.

Festivalio metu rodomos pilnametražių animacinių filmų premjeros, garsių animacijos kūrėjų filmų retrospektyvos, vyksta susitikimai su animacinių filmų kūrėjais.

Daugiau informacijos: www.tindirindis.lt

Tarptautinis animacijos festivalis

Renginys: „Scanorama”

Kada? Lapkričio pradžia – lapkričio pabaiga

Kur? Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai

Europos šalių kino forumas „Scanorama” – tai didžiausia rudens tarptautinė kultūrinė kino šventė, į kurią kviečiami visi kino mylėtojai. 

Kasmet „Scanoramos” programoje – geriausi, vertingi ir prasmingi europinio konteksto filmai. Forumo programoje – nuo klasikinių kino juostų iki aktualių šiuolaikinių filmų, edukacinė veikla, meistriškumo dirbtuvės, diskusijos, projektų pristatymai, bendravimas su kino kūrėjais. Organizuojama jauniesiems kino kūrėjams skirta tarptautinė trumpametražių filmų konkursinė programa.

Daugiau informacijos: www.scanorama.lt

Kadras iš kino juostos

https://www.youtube.com/watch?v=o3GY67tH4B0

Gruodis

Renginys: Kalėdų šventė

Kada? Gruodžio 25 diena

Kur? Visa Lietuva

Šv. Kalėdos – ko gero, pati laukiamiausia šeimos šventė. Jaukūs pasisėdėjimai artimiausių žmonių apsuptyje, keitimasis dovanomis, džiaugsminga nuostaba, šypsenos ir skambus juokas – tai, ko verta laukti ištisus metus. 

Anksčiau Kalėdos buvo minimos kaip saulės saulėgrįžos šventė. Tądien niekas nedirbdavo, linksmindavosi, burdavo. Burtų tradicija išlikusi ir šiandien: daug kas kalėdų išvakarėse iš po staltiesės traukia šiaudus, į vandenį lašina vašką, norėdami sužinoti ateinančių metų paslaptis. 

Kalėdiniu laikotarpiu kiekviename mieste vyksta šventiniai renginiai: gruodžio pradžioje žiebiamos eglės, organizuojamos kalėdinės mugės, koncertai ir spektakliai. 

Daugiau informacijos apie Kalėdų šventės programą skirtinguose miestuose galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Šv. Kalėdos

https://www.youtube.com/watch?v=uhJbrGmp0sU

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę