Lietuviškas turinys vaikams Youtube: kur ieškoti?

Dalintis

Visi esame girdėję specialistų rekomendacijas, raginančias vaikus iki dvejų metų laikyti atokiau nuo televizoriaus, telefono ar kompiuterio, o, esant būtinybei, šias priemones pasitelkti itin trumpam ir rodyti tik ką nors labai naudingo (pavyzdžiui, Planet Earth). Tačiau realybė dažnai būna kitokia. Kiekvienas turime savo nuomonę apie vaikų laiką prie ekrano. Laiko apribojimus kuriame patys, o rodomas turinys būna neįtikėtinai įvairus. 

Mes savo beveik trimečiam sūnui filmukus rodome retai, tačiau, atėjus tokiam laikui (dažniausiai siekiant ilgesnę kelionę automobiliu paversti ramesne), norisi, kad turinys būtų kokybiškas ir lietuviškas. Įvairiausio turinio vaikams anglų, rusų kalbomis begalė, o lietuviško? Dalinuosi tuo, ką pavyko rasti (ne)išsemiamoje Youtube saugykloje.

Animotuko TV

Kanalo muoroda: atidaryti Animotuko TV.

Animotuko TV

Šiame kanale sudėtos subtiliai pieštos, taisyklinga lietuvių kalba įgarsintos pasakos, gražiausios lietuviškos „Tilidūda“ dainos ir filmukai „Sveikatukai“, skatinantys riboti laiką prie kompiuterio, sveikai valgyti ir pan. Gaila, kad šio kokybiškos lietuviškos animacijos kanalo turinys naujais kūriniais papildomas gana retai. Tad kviečiame prenumeruoti, pamėgti šį kanalą ir taip paskatinti jų kūrybą.

Kakė Makė

Kanalo nuoroda: atidaryti Kakė Makė.

Kakė Makė

Visiems knygelių apie Kakę Makę gerbėjams skirtas kanalas, kuriame galima rasti jau rodytas TV laidas, daineles, knygų ir kasmet didžiausiose šalies arenose vykstančių ir didžiulio susidomėjimo sulaukiančių spektaklių pristatymus. 

Senoji animacija

Kanalo nuoroda: atidaryti Senoji animacija.

Senoji Animacija

Šis kanalas tikriausiai labiau skirtas ne mažiesiems, o nostalgiškai nusiteikusiems dabartiniams trisdešimt-plius-mečiams, norintiems parodyti savo vaikams (o ir patiems prisiminti) vaikystės animacijos klasiką – Karlsoną ir Mažylį, Pingvinuko Lolo nuotykius, Mauglį, Brėmeno muzikantus ir kt. legendinius veikėjus. 

Zuki pasakėlės

Kanalo nuoroda: atidaryti Zuki pasakėlės.

Zuki Pasakėlės

Šios pasakėlės – tai bendras šeimyninio dueto – penkerių Amelijos ir jos tėčio – kūrybinis projektas. Tėčio kuriama animacija papildoma dukros išgalvotomis istorijomis. Juokingos ir pamokančios istorijos atveria pasaulį, regimą penkiametės akimis. 

Lietuviškos vaikiškos dainelės

Kanalo nuoroda: atidaryti Lietuviškos vaikiškos dainelės.

Lietuviškos vaikiškos dainelės

Nors nei piešinio estetika, nei garso kokybe ši lietuviška animacija neprilygsta išties talentingiems „Tilidūdos“ kūriniams, tačiau paįvairinti jau šiek tiek pabodusį nuolat klausomų dainelių sąrašą – tinka. Be to, čia galima rasti ir ugdomojo turinio vaizdelių, kviečiančių pažinti gyvūnus, transporto priemonių pavadinimus, išmokti abėcėlę. 

Košė malošė

Kanalo nuoroda: atidaryti Košė malošė.

Košė Malošė

Šiame kanale galima rasti visko: įvairių lietuviškų vaikiškų dainelių vaizdo klipų, dainų žodžių, animacijos, pasakų. Tiesa, pats kanalo turinys gana chaotiškas – tikra „košė malošė”. Mūsų mėgstamiausi šiame kanale – „Keistuolių teatro” spektaklių įrašai ir Ingos Valinskienės, Ilonos Balsytės, Tetos Betos įgarsintos populiariausios lietuviškos pasakos.

Artūras Kareckas

Kanalo nuoroda: atidaryti Artūras Kareckas.

Artūras Kareckas

Dauguma Artūro Karecko talpinamų vaizdo įrašų skirti kiek vyresnio amžiaus vaikams. „Išmaniųjų robotų” filmukai apie Lietuvos kaimynines šalis, atliekų rūšiavimą, energiją ir jos rūšis, pagrindinius žmogaus pojūčius, mankštos svarbą yra puiki edukacinė medžiaga priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Mažiesiems savo kanale Artūras Kareckas yra paruošęs mokomųjų filmukų apie naminius, Lietuvos ir viso pasaulio gyvūnus, supažindina vaikus su dydžiais, geometrinėmis figūromis, skaičiais, įvairiomis sąvokomis.

Lietuviški filmukai vaikams

Kanalo nuoroda: atidaryti Lietuviški filmukai vaikams.

Lietuviški filmukai vaikams

Šis kanalas – tai entuziastingos ir iniciatyvios mamos projektas, kuriame galima rasti visko: nuo mokomųjų filmukų apie šilumos smūgį, energiją, gyvūnus ir abėcėlę iki eksperimentinių video filmų, kuriuose atliekami smagūs bandymai, kuriami praktiškai panaudojami daiktai, užsiimama rankdarbiais. Lietuviški filmukai vaikams – animacijos, filmuotos video medžiagos miksas, kuriame laisvai liejasi kūryba, žaismas, ugdymas ir žinios.

Mokomės ir žaidžiam kartu

Kanalo nuoroda: atidaryti Mokomės ir žaidžiam kartu.

Mokomės ir Žaidžiam Kartu

Linksmos animuotos lietuviškos dainelės, lavinantys filmukai apie skaičius, geometrines figūras, garsus, spalvas, savaitės dienas, taip pat įgarsintos žymiausios pasakos vaikams – visa tai galima rasti kanale Mokomės ir žaidžiam kartu. Šiame kanale kuriamas ir lietuviškasis žymiosios „Play Doh” kūrybos iš modelino atitikmuo. Labai nebloga alternatyva pabodusiai senajai animacijai.

Mažylio TV

Kanalo nuoroda: atidaryti Mažylio TV.

Mažylio TV

Tai kanalas, kuriame publikuojami lietuviški populiariausių pasaulio dainų variantai. Profesionaliai įdainuoti tokių vaikiškų dainelių, kaip „Wheels on the bus“, „BINGO“, „Four little monkeys“, „If you’re happy and you know it“ lietuviškieji variantai ir puiki animacija ne tik praskaidrina nuotaiką, bet ir supažindina mažuosius su skaičiais, raidėmis, gyvūnais, formomis bei daugybe kitų dalykų.

Tiek turinio vaikams lietuvių kalba radome mes. Mažoka. Gal kažką praleidome? Pasidalinkite savo radiniais ir Jūs. Kur slepiasi originalios lietuviškos animacijos kūrėjai? 

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę