Ką veikti Vilniuje žiemą?

Dalintis

Šaltuoju metų sezonu gyvenimas įprastai sulėtėja. Pasivaikščiojimai parkuose, senamiesčio gatvėse keičiami į šiltą antklodę jaukių namų guolyje. Netgi vakarėliai, pramogos ir renginiai tarsi nustumiami į antrą planą: po darbų visi skubame į namus, kuriuose tupime iki kitos būtinybės išeiti. 

Žinoma, ir namuose galima sugalvoti įvairios prasmingos veiklos. Tačiau tiems, kurie nenori per ilgai užsisėdėti, trokšta nuotykių ir veiksmo, siūlome kelias išeitis: lankytis kultūriniuose renginiuose arba aktyviai pramogauti. Net ir žiemos metu Vilniuje tikrai yra ką veikti.

1. Liepkalnio pramogų parkas

Aukščiausia vieta Vilniuje – Liepkalnio kalnas – yra puikiai žinoma žiemos sporto mėgėjų. Žiemą čia susirenka gausybė slidžių sportą mėgstančių pramogautojų ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių šeimų.

Parke įrengtos kelios trasos skirtingą slidinėjimo patirtį turintiems parko lankytojams. Mažieji ir pradedantieji savo gebėjimus gali pasitikrinti taip vadinamame „varlynėlyje“. Labiau patyrusiems slidinėtojams siūlomos kiek sudėtingesnės trasos, garantuojančios didesnį azartą ir per kūną bėgantį šiurpulį.  

Liepkalnio pramogų parke veikia slidinėjimo mokykla, kurioje kiekvienas užsiregistravęs gali išmokti slidinėjimo paslapčių. Taip pat čia organizuojamos originalios ir aktyvios gimtadienių šventės. 

Liepkalnio parkas – ideali vieta pasivaikščioti ir pasigrožėti įspūdingais panoraminiais vaizdais. Grynas oras, sportas, aktyvios pramogos ir teigiama energija – ideali rinktinė gerai sveikatai ir savijautai.

Savaitgaliais trijų valandų slidinėjimo seansas asmeniui kainuoja 15 eurų. Vaikai iki 6 metų slidinėja nemokamai. Papildomai kainuoja inventoriaus nuoma.

Daugiau informacijos: https://www.liepkalnis.lt/ 

Panorama nuo Liepkalnio kalno

2. Paroda „Future Live

Interaktyvi nuotykių ir pramogų paroda „Future Live“ sukurta kitoniškiems ir smagiems šeimos patyrimams. Per demonstruojamas instaliacijas ir meno objektus parodos lankytojai dalyvauja inovatyviomis technologijomis kuriamose pramogose: stato savo svajonių miestą, iš spalvoto smėlio kuria stebuklingas pilis, skrenda virš pasaulio ir stebi gamtą iš paukščio skrydžio.

„Future Live“ kuria smagias interaktyvias užduotis ir žaidimus visų amžiaus grupių lankytojams. Atrakcijų metu galima nupiešti savo lėktuvą ir paleisti jį skristi į dangų, sukurti atgyjantį vabalą, suptis virš pasaulio. Šiame nuotykių parke įrengtos dvi puikios erdvės nepamirštamoms gimtadienių šventėms.

„Future Live“ – visų pojūčių žadintojas, nepamirštamų įspūdžių kūrėjas. Tai vieta, kurią verta pamatyti, išmėginti ir pajausti.

Savaitgaliais trijų asmenų šeimai bilietas kainuoja 30 eurų, keturių asmenų šeimai – 38 eurai, penkių asmenų šeimai – 45 eurai.

Daugiau informacijos: https://www.futurelive.lt/ 

Interaktyvios pramogos šeimai

3. MO muziejus

Norintiems laiką leisti ramiai, bet prasmingai, verta apsilankyti įvairias programas ir užsiėmimus siūlančiame MO muziejuje. Čia organizuojamos parodos, knygų ir kolekcijų pristatymai, koncertai, edukaciniai užsiėmimai, rengiami kino vakarai. Įvairioms amžiaus grupėms siūlomos lavinamosios programos: ikimokyklinukams – emocinio intelekto tobulinimas, pradinukams – integruotos pamokos, vyresnių klasių moksleiviams – vizualinio mąstymo užsiėmimai. Suaugusieji supažindinami su menu ir skirtingomis jo formomis.

Mo muziejuje apsilankiusi šeima turi galimybę apžiūrėti net 5 000 šiuolaikinio ir modernaus meno kūrinių kolekciją, kurioje puikuojasi Lietuvos menininkų darbai nuo 1960 iki šių dienų. MO skaitykloje – didelis knygų apie meną, vadybą, muziejus, architektūrą, Vilniaus miestą pasirinkimas. 

MO skulptūrų sode sukurta susitikimų, laisvalaikio erdvė, skirta laisvai bendrauti, apžiūrėti įvairius meno kūrinius. Muziejus rengia kūrybines dirbtuves, teatro užsiėmimus – tai užtikrina prasmingą ir įdomų laisvalaikį visai šeimai.

Šeimos bilietas (2 suaugę + 1–4 vaikai) kainuoja 17 eurų.

Daugiau informacijos: https://mo.lt/

Veiksmas MO muziejuje

4. Nacionalinis muziejus „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai“

Dar viena vieta, puikiai tinkanti kultūringai praleisti laiką su visa šeima ir sužinoti naujų dalykų, yra „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai“. Šiandien tai – istorinę Lietuvą reprezentuojantis lankytinas objektas, ugdantis kultūrinę pajautą ir istorinę savimonę šiandienos šalies gyventojams.

Nacionaliniame muziejuje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai“ veikia kelios nuolatinės parodos bei ekspozicijos, atveriančios istorinį, archeologinį, architektūrinį rūmų lobyną ir žinyną. Ekspozicijose galima apžiūrėti autentiškus rūmų interjerus, istorinius įtvirtinimus bei ginkluotės kolekciją, taip pat rūmų gyventojų kasdienės veiklos erdves: rūmų virtuves, muzikos sales.

Muziejus saugo ir pristato Lietuvos bei jos valdovų istorijos, kultūros, architektūros ir meno paveldą. Čia veikia unikali mokslinės literatūros biblioteka, vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai, koncertai šeimoms, rengiami pasakojimų vakarai, dirbtuvės.

Šeimoms (2 suaugusieji + 1–3 vaikai), lankant visus maršrutus, bilietai kainuoja 17 eurų. Vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai.

Daugiau informacijos: www.valdovurumai.lt/ 

Renginio akimirka

5. Žaislų muziejus

Žaidimas yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis – ir nesvarbu, ar kalbama apie viduramžius, ar šiuos laikus. Žaidžiant skleidžiasi asmenybė, jos savitumas, mąstymo ypatumai. Žaislų ir žaidimo paveldas gali atskleisti daug informacijos apie žmonijos mąstymo raidą. Tuo kviečia įsitikinti Vilniaus senamiestyje įsikūręs Žaislų muziejus.

Žaislų muziejus – tai vieta, kurioje eksponuojami patys įdomiausi, mažiausi, seniausi, rečiausi ir kitokie originaliai „–iausi“ žaislai bei žaidimai. Geras ir smagus šeimos laikas šiame muziejuje – garantuotas: juk lankytojams leidžiama paliesti ir išmėginti originaliausių pasaulio žaislų kopijas, išgirsti atskirų žaislų ir žaidimų atsiradimo istorijas, per kurias skleidžiasi ir viso pasaulio žmonijos virsmas.

Žaislų muziejuje organizuojamos meno dirbtuvės, pasakų skaitymai, edukacinės programos. 

Bilieto kaina suaugusiam – 4 eurai, vaikui iki 18 metų – 3 eurai. Vaikai iki 2 metų įleidžiami nemokamai.

Daugiau informacijos: http://www.zaislumuziejus.lt/

Žaislų muziejus

6. Iliuzijų muziejus „VILNIL“

Paslaptingos iliuzijos, optinės apgaulės, išradimai, interaktyvios pramogos – visas šis intriguojantis atrakcijų rinkinėlis laukia šeimų iliuzijų muziejuje „VILNIL“. 

Ką galima patirti ir nuveikti iliuzijų muziejuje? Kurti šešėlius, išmėginti kasdienybę aukštyn kojomis, piešti šviesa, sužinoti, kaip veikia skirtingi moksliniai išradimai – ir tai  tik maža dalis pramogų, laukiančių muziejuje.

Kelis kartus per savaitę čia rengiami interaktyvūs pasirodymai, apjungiantys choreografiją ir inovatyvias technologijas. Šokio ir šviesų šou žiūrovams originaliai ir šiuolaikiškai pasakoja Vilniaus istoriją.

Šeimos bilietas (2 suaugusieji + 2 vaikai iki 7 metų) kainuoja 36 eurus. Vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai.

Daugiau informacijos: www.vilnil.lt 

Patirtis „aukštyn kojomis“

7. Valstybės pažinimo centras

Valstybės pažinimo centras – itin svetingas muziejus, laukiantis norinčiųjų pažinti Lietuvą moderniai ir šiuolaikiškai. Tai žinių, savimonės ir pilietiškumo ugdymo erdvė, orientuota į įvairaus amžiaus šalies piliečius.

Trijuose LR Prezidento rūmų ansamblio aukštuose įsikūrusioje ekspozicijoje originaliai pristatomi svarbiausi šalies dėmenys: gyventojai, teritorija, valstybės institucijos bei institucijų funkcijos. Centro lankytojai kviečiami su pateikta informacija susipažinti inovatyviai – pasitelkiant šiuolaikines technologijas.

Centre veikia įvairios parodos, supažindinančios lankytojus su Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų kūryba, organizuojami temų įvairove pasižymintys renginiai: parodų pristatymai, susitikimai, diskusijos šaliai aktualiais klausimais, švenčių minėjimai ir pilietinės iniciatyvos, meniški ir kūrybiški šeimų savaitgaliai.

Valstybės pažinimo centras skirtas prasmingam ir turiningam šeimos laisvalaikiui. Apsilankymas ir visos pramogos Valstybės pažinimo centre yra nemokamos.

Daugiau informacijos: www.pazinkvalstybe.lt

Muziejus kviečia pažinti valstybę

8. „Vichy vandens pramogų parkas

Pasiilgusiems vasaros ir jos teikiamų malonumų verta apsilankyti „Vichy“ parke. Čia šeimų laukia smagios vandens pramogos ir geros emocijos ištisus metus. Vaikų vandens žaidimų aikštelės su skirtingo aukščio platformomis, tuneliais ir čiuožyklomis, šiltos sūkurinės vonios, „Kanojų upė“, „Delfinų jūra“, pirčių zona, įvairios vandens trasos adrenalino mėgėjams – vandens parke pramogų randa visi šeimos nariai. 

„Vichy“ parke veikia keli barai skirtingiems skoniams, grožio ir procedūrų centras, teikiantis aromaterapijos, muzikos terapijos, vibromasažo paslaugas, taip pat turkiškas masažo salonas, kuriame atliekamos egzotinės masažo, kūno šveitimo ir įvyniojimo procedūros.

Parke rengiamos vaikų gimtadienių šventės, mergvakariai, bernvakariai, stovyklos vaikams.

Neriboto laiko šeimos bilietas (2 suaugę + 1 vaikas iki 13 metų) kainuoja 52 eurus.

Daugiau informacijos: https://www.vandensparkas.lt/

Vaikų pramogų zona

9. „Keistuolių teatras

Pirmasis nepriklausomas profesionalus šalies teatras „Keistuolių teatras“ yra itin mylimas ir lankomas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Šeimos su dideliu nekantrumu laukia į sceną sugrįžtant klasika tapusių teatro spektaklių, tokių kaip „Geltonų plytų kelias“, „Aukštyn kojom“, „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“, bei naujausių spektaklių premjerų. 

Visada originalūs, smagūs ir prasmingi scenarijai, puikios dainos ir vaidybos menui atsidavusių aktorių darbas nepalieka abejingų. Pristatydami spektaklius, teatro kūrėjai vadovaujasi garsiąja mintimi: „Svarbiausia – įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose“. Dėl to spektaklius žiūrėti lengva ir malonu, o juose slypinti prasmė –  vertinga ir gili.

Spektaklio bilieto kaina asmeniui – 6–8 eurai.

Daugiau informacijos: http://www.keistuoliai.lt/

Spektaklio „Geltonų plytų kelias“ akimirka

10. „Telia Nemuziejus“

Tiems, kuriems žodis „muziejus“ siejasi su nuobodžiais pasivaikščiojimais ilgais koridoriais ir jokių emocijų nekeliančių eksponatų apžiūra, verta apsilankyti priešingą įspūdį kuriančiame originaliajame „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejuje“.

Naujausiomis vaizdo bei kompiuterinėmis technologijomis kuriamas virtualus turas, savitai pristatantis Vilniaus 700 metų istoriją, traukia savo unikalumu ir modernumu.

Penkiolikos minučių grafikos projekcijų seansai supažindina šeimas su įdomiu sostinės istorijos scenarijumi, kurį parašė istorikas Alfredas Bumblauskas.  

„Telia Nemuziejus“ – įspūdis, naujas patyrimas, žinios ir puikus šeimos laisvalaikio praleidimo būdas. Bilieto kaina suaugusiam – 8 eurai, vaikui – 5 eurai. Mažieji iki 3 metų įleidžiami nemokamai.

Daugiau informacijos: http://nemuziejus.lt/

Seanso klausytojai

11. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Neseniai atnaujinta pagrindinė ir didžiausia Lietuvos biblioteka kviečia šeimas prasmingai ir jaukiai praleisti laiką mokslo, technologijų ir kultūros sūkuryje. 

Bibliotekoje sudarytos idealios sąlygos tiek lankytojų laisvalaikiui, tiek darbui. Čia įrengtos specialios bendradarbystės erdvės, konferencijų salės ir net aštuonios specializuotos skaityklos, kur pasiekiami mokslo, studijų, pažintiniai, informaciniai, kultūriniai, grožiniai leidiniai visiems poreikiams. 

Martyno Mažvydo bibliotekoje veikia vaikų užimtumo centras, organizuojamos dirbtuvės vaikams. Lankytojams atviros atskiros parodų, muzikos, mokslo erdvės, kino salė ir muzikos įrašų studija, bibliotekos TV studija, STEAM (science, technology, engineering, art, mathematics) metodikos dirbtuvės. 

Paskaitos, seminarai, knygų pristatymai, edukacinės programos, parodos, forumai, kino popietės, pokalbiai, renginiai šeimoms – tokį platų veiklų ir pramogų spektrą šeimoms siūlo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Apsilankymas bibliotekoje – nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.lnb.lt/

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

12. Teatras „Lėlė”

Vilniaus senamiesčio gatvelių sampynoje įsikūręs teatras „Lėlė“ – tikra dovana sostinės gyventojams. Tai ne kartą profesionaliuose tarptautiniuose ir šalies teatro festivaliuose apdovanotas, vertingiausias lėlių teatro tradicijas puoselėjantis teatras su jaunatvišku bei aistringu požiūriu į meną ir kultūrą. 

Pagal lietuvių ir pasaulio kūrėjų pasakas sukurti originalūs ir žaismingi scenarijai, meistriška lėlininkų vaidyba ir netikėti režisūriniai sprendimai kelia didelį įspūdį tiek mažiesiems teatro lankytojams, tiek jų tėvams. Repertuare – smagūs ir įspūdinga scenografija pasižymintys spektakliai vaikams („Grybų karas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Gėlių istorijos“), moksliniai nuotykiai visai šeimai, dramos spektakliai jaunimui ir suaugusiesiems („Dorjano Grėjaus portretas“, „Daktaras Glasas“, Rolando Kazlo režisuotas „Ne pagal šio pasaulio madą“). 

Teatre organizuojamos kūrybinės lėlių teatro dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems. Lankytojai kviečiami apsilankyti „Gyvajame lėlių muziejuje“, kuriame eksponuojamos teatre nebevaidinamų spektaklių lėlės, kaukės, scenografijos detalės. 

Spektaklio bilieto kaina asmeniui – 5,50 – 6,50 euro.

Daugiau informacijos: http://www.teatraslele.lt/

Spektaklio „Grybų karas“ akimirka

13. „Menų spaustuvė“

„Menų spaustuvė“ – tai vieta, kurioje susitinka visos menų kryptys įvairiausiose formose. Spektakliai suaugusiems ir vaikams, koncertai, nestandartiniai kultūriniai renginiai – visa tai laukia šeimų jaukiose ir šiuolaikiškose „Menų spaustuvės“ erdvėse.

Skirtingose salėse ir studijose organizuojami Lietuvos bei užsienio kūrėjų teatro, šokio, muzikos ir video projektai. Kūdikius ir vaikus į žaismingus ir originalius spektaklius kviečia Klaipėdos jaunimo teatras, „Stalo teatras“, teatralizuotus koncertus šeimoms kuriantis „Vėjų teatras“, šokio teatras „Judesio erdvė“. Jaunimą ir suaugusius į „Menų spaustuvę“ vilioja puikus teatro laboratorijos „Atviras ratas“ repertuaras, Šeiko šokio teatro pastatymai, įvairių menininkų, režisierių programos, garso instaliacijos-performansai. Bilietų kainos skiriasi, priklausomai nuo renginio.

„Menų spaustuvėje“ – gausu reginių ir veiklos kiekvienam. 

Daugiau informacijos: http://www.menuspaustuve.lt

Kauno šokio teatras „Aura“

Gerų apsilankymų, įsimintinų įspūdžių ir lengvo šaltojo metų sezono!

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę