Eilėraščiai vaikams internete

Dalintis

Kai lentynoje esančios knygos jau perskaitytos ir visi eilėraščiai įsisėdę iki gyvo kaulo, dažniausiai ieškome naujų, negirdėtų arba girdėtų, bet pasiilgtų eilėraščių internete. Tokiomis paieškomis itin dažnai užsiima tėvai, auginantys ikimokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikus. Artėjant šventėms, minėjimams ar konkursams, ne vienas ruošiasi pasirodymams ir ieško originalių eilėraščių, kuriuos galėtų garsiai perskaityti ar padeklamuoti. Problema ta, kad internete tiek daug klaidinančios ir perteklinės informacijos, jog neretai tėvai pasiklysta ir neranda to, ko ieško.

Eilėraščiai vaikams internete yra straipsnis, padėsiantis rasti reikalingą informaciją. Štai keletas svetainių, kuriose talpinami įvairių autorių eilėraščiai vaikams. Nors ne visomis svetainėmis patogu naudotis, tačiau poezijos jose gausu.

Eilerasciai.lt

Šioje svetainėje rasite didelį pasirinkimą eilėraščių vaikams. Eiles galėsite rinktis iš gausybės kategorijų, tokių kaip Meilė, Gamta, Darbas, Tėvynė, Gyvūnai, Mama, Gimtadienis, Kalėdos, Mokykla, Metų laikai, taip pat Juokingi eilėraščiai, Liūdni eilėraščiai ir t. t. Svetainėje eilėraščius galima rūšiuoti ir pagal pasirinktą autorių. Čia taip pat rasite populiariausių ir geriausiai vertinamų eilėraščių  nuorodas.

Internetiniame puslapyje talpinama tokių žymių lietuvių poetų, kaip Bernardas Brazdžionis, Eduardas Mieželaitis, Henrikas Radauskas, Juozas Erlickas, Marcelijus Martinaitis, Martynas Vainilaitis, Salomėja Nėris, kūryba. 

Čia taip pat publikuojamos lopšinės, pasakėčios, skaičiuotės, vaikiškos dainelės, liaudies dainos.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Vaikams.lt  

Šiame puslapyje rasite įvairių eilėraščių vaikams. Eilėraščius galėsite rinktis pagal tokias kategorijas, kaip Darbas, Gamta, Mokykla, Tėvynė, Mamai, Tėčiui, Kalėdų eilėraščiai. Pasirinkti eilėraštį pagal autorių galimybės nėra.

Svetainėje talpinami gražiausi Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Eduardo Selelionio, Anzelmo Matučio, Kazio Borutos, Violetos Palčinskaitės ir kitų lietuvių poetų eilėraščiai vaikams.

Svetainėje galima rikiuoti eilėraščius pagal abėcėlę, naujumą ar populiarumą.

Šiame vaikams ir jų tėvams skirtame puslapyje rasite ir daugiau skaitinių: pasakų, sakmių, pasakėčių ar skaičiuočių. Čia talpinami video žaidimai, audio pasakos, filmukai, užduotėlės vaikams. 

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Lafamilia.lt

Šiame La Familia skyriuje – labai patogiai pagal tematiką sugrupuoti ir gražiomis iliustracijomis papildyti eilėraščiai vaikams. Visi eilėraščiai šiame puslapyje parašyti kūrėjos Kasperasa.

La Familia rasite eilėraščių apie gamtą, gvyūnus, čia talpinamos eiliuotos pasakos, šventiniai eilėraščiai, eilėraščiai-mįslės, eilėraščiai apie jausmus. Poezija skirta 2–6 metų amžiaus vaikams. Mažieji lengvai išmoks ir ilgai prisimins nuotaikingas eiliuotas istorijas bei charakteringus personažus (dūstantis kaminas, svajotoja mėnesiena, nuogas bananas ar drąsusis lietaus lašelis).

Taip pat La Familia puslapyje galėsite paskaityti visai šeimai aktualių straipsnių apie vaikų ugdymo ypatumus ir iššūkius, prasmingą bei smagų laisvalaikį, gerą savijautą. Puslapyje savo jautriomis arba netikėtomis asmeninėmis istorijomis dalijasi plati skaitytojų auditorija.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Eilėraštukai vaikams internete

Šioje svetainėje gausu eilėraščių vaikams. Čia rasite tokių autorių, kaip Judita Vaičiūnaitė, Anzelmas Matutis, Zita Gaižauskaitė, Janina Degutytė, poezijos kūrinių. Kai kurių svetainėje publikuojamų eilėraščių autoriai nenurodyti.

Eilėraščiai internetiniame puslapyje rikiuojami pagal kūrinio pavadinimą / tematiką abėcėlės tvarka. Pasirinkti kūrinį pagal autorių galimybės nėra.

Svetainėje rasite ne tik eilėraščių vaikams. Čia talpinamos pasakos be galo, mįslės, skaičiuotės, eiliuotos pasakos, žaidimai, eilėraštukai artikuliacijai gerinti, dainelės, taip pat audio pasakos, tokios kaip “Buvo buvo kaip nebuvo”, “Ožka ragoška”, “Vilkas uodegą prišalo”.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Tiputapu.lt

Šioje kūrybiškumą skatinančioje svetainėje rasite tiek žymių, tiek pradedančiųjų lietuvių kūrėjų eilių. 

Rašytojų tribūnos puslapyje pateikiamas visas sąrašas lietuvių poetų bei jaunųjų kūrėjų, kurių eilėraščiai publikuojami šioje svetainėje. Pasirinkę patinkantį autorių, galėsite plačiau susipažinti su poeto kūryba. Čia rasite tokių poetų, kaip Zita Gaižauskaitė, Ona Jautakė, Mykolas Karčiauskas, Violeta Palčinskaitė, Ramutė Skučaitė, Alma Karosaitė, Juozas Nekrošius, Justinas Marcinkevičius, eilėraščių vaikams.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Eilėraščiai ir pasakos vaikams

Įvairūs eilėraščiai vaikams internete slepiasi ir šiame mamoms bei jų vaikams skirtame puslapyje, lavinimo skiltyje. Tiesa, eilėraščiai rikiuojami ne itin nuosekliai ir tvarkingai, bet medžiagos rasti naujų ir negirdėtų eilių – tikrai yra. 

Internetinėje svetainėje rasite eilėraščių apie mokyklą, apie metų laikus, taip pat eilių skirtų mamai. Publikuojama Janinos Degutytės, Violetos Palčinskaitės, Kosto Kubilinsko, Anzelmo Matučio ir kitų žymių lietuvių poetų kūryba.

Šioje svetainėje rasite ir straipsnių, liudijančių pasakų ir eilėraščių skaitymo vaikystėje naudą.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Krikščioniški eilėraščiai vaikams internete

Kiek išskirtinis turinys publikuojamas svetainėje ekbb.lt. Čia talpinami vaikiški krikščioniški eilėraščiai: gražiai surimuotos padėkos Dievui, eilės apie Kalėdas, Velykas, meilę, tikėjimą, svarbiausias žmogiškas vertybes. 

Svetainėje talpinami ir religiniai eilėraščiai suaugusiems, skelbiamos įvairios įdomybės apie Biblijos knygas.

Svetainę pasieksite paspaudę čia.

Ieškantiems gerų skaitinių vaikams (ir nebūtinai internete), siūlome pasižvalgyti kitame La Familia straipsnyje apie geriausias lietuvių autorių knygas mažiesiems skaitytojams: https://lafamilia.lt/laisvalaikis/geriausios-knygos-vaikams/ 

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę