Geriausios užduotys vaikams internete – vienoje vietoje

Dalintis

Lavinti vaikus – vienas mėgstamiausių ir svarbiausių tėvų užsiėmimų. Šiandien nemaža dalis tėvų vaikus lavina rodydami mokomuosius filmukus, supažindindami mažuosius su technologijomis ir leisdami žaisti protinius gebėjimus ugdančius kompiuterinius žaidimus – jų internete apstu. Tačiau tiems tėvams, kuriems frazė vaiko lavinimas asocijuojasi su knygų skaitymu, aptarimu, rankos lavinimu piešiant, karpant, spalvinant, proto mankštomis skaičiuojant, sprendžiant logines užduotis – reikia gerai pasukti galvą, kur rasti tinkamų užduočių, skatinančių vaiką tobulėti, domėtis, augti kaip asmenybei. 

Paieškojome patikimų internetinių šaltinių, kuriuose turėsite galimybę nemokamai parsisiųsti ir atsispausdinti įvairių lavinančių užduočių vaikams. Spausdinkime, dalinkimės ir lavinkimės!

1. Įvairios užduotys vaikams (nuo priešmokyklinio amžiaus iki 6 klasės)

Šiame užduočių vaikams puslapyje rasite visko: spalvų, formų pažinimo, taškų jungimo, skaičiavimo, raidžių rašymo užduočių. Nors svetainėje viskas pateikiama anglų kalba, tačiau daugumai užduočių tai neturi jokios įtakos. Jei kai kuriose užduotyse naudojami angliški žodžiai – nauda dviguba. Išversite, paaiškinsite ir padėsite savo vaikui tobulėti lavinant ranką, mąstymą bei gilinant anglų kalbos žinias.

Puslapyje labai didelis originalių ir žaismingų užduočių pasirinkimas. Pratybos puslapyje rūšiuojamos pagal kategorijas: Matematika, Skaitymas, Gramatika (šios kategorijos skirstomos į atskiras skiltis pagal vaikų amžių – nuo ikimokyklinukų iki šeštos klasės moksleivių), Užduotys darželinukams. Pasirinkus darželinukų užduočių skiltį, galėsite rinktis iš tokių kategorijų, kaip Raidės, Žodžiai, Ankstyvasis rašymas, Formos, Skaičiai, Spalvos, Lengvoji matematika ir pan. Tereikia paspausti ant patinkančios užduoties lapo ir automatiškai įsijungia spausdinimo langas.

Nuoroda į svetainę.

2. Skaičiavimo, rankos lavinimo, spalvinimo užduotys (nuo priešmokyklinio amžiaus iki 5 klasės)

Svetainėje – gausus įvairių lavinančių užduočių pasirinkimas darželinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams bei 1–5 klasių mokiniams. Puslapiu paprasta naudotis – informacija išdėstyta aiškiai ir maloniai akiai. Nors turinys pateikiamas anglų kalba, tačiau nemaža dalis užduočių tinka ir visiškai nekalbantiems / neskaitantiems angliškai. Nemokamai parsisiųsti galima iki 5 užduočių lapų per mėnesį. Norintiems daugiau, reikia registruotis ir užsisakyti pageidaujamą planą.

Puslapyje užduotis pasirinkti galite pagal vaiko amžių arba kategorijas: Menas, Užsienio kalba, Matematika, Skaitymas ir rašymas, Mokslas, Socialiniai įgūdžiai, Spalvinimas, Rankdarbiai

Užduotys – labai įvairios: nuo skaičių pažinimo pratybų iki popieriaus klijavimo užduočių, nuo „sujunk taškus“ iki teorinių rūšiavimo įgūdžių lavinimo. Prasmingos ir smagios veiklos rasite ir darželinukams, ir pradinių klasių moksleiviams.

Nuoroda į svetainę.

3. Originalios įvairių užduočių pratybos (darželinukams ir mokyklinukams)

Puslapio struktūra – labai aiški ir patogiai išdėstyta, nesunkiai rasite tai, ko reikia.

Užduočių pasirinkimas – gausus ir įvairus. Pažymėję reikiamą kategoriją pagal vaiko amžių (ikimokyklinis, priešmokyklinis, 1–5 klasių) ir lavinimo sritį (Matematika, Skaitymas, Mokslas, Rašymas), galėsite rinktis ir nemokamai atsisiųsti patikusių lavinamųjų užduočių.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams siūlomos linksmai pateiktos skaičiavimo ir spalvinimo užduotys, gyvūnų mitybos įpročių testai, užduotys, susijusios su augalais, žmogaus kūno dalimis, formomis.

Vyresniems vaikams rasite užduočių, supažindinančių su pinigais, sudėtingesnėmis geometrinėmis figūromis, trupmenomis, diagramomis.

Nuoroda į svetainę.

4. Užduotys raidėms, spalvoms, skaičiams pažinti, spalvinti, jungti taškus

Šis puslapis – tikras užduočių lobynas. Užduočių grupės išdėstytos abėcėlės tvarka. Pasirinkimui – Atimties, Dalybos, Daugybos, Formų, Geometrijos, Matematikos, Mokslo, Nuo taško iki taško, Proto mankštos, Raidžių, Skaičių, Spalvinimo pagal skaičius, SudėtiesTrupmenų kategorijos. Taip pat užduotis galima rinktis pagal vaiko amžių: puslapyje išskiriamos darželinukų, priešmokyklinukų ir pirmokų užduočių grupės. 

Internetinėje svetainėje pateikiama angliška informacija, bet daugumai užduočių mokėti anglų kalbos nereikia. Kai kuriais atvejais užduočių formuluotę vaikams galite išversti patys.

Svetainėje užduotys formuluojamos labai originaliai: į pagalbą pasitelkę skaičių namelius, žaismingas analogijas, skaičių taikinius, spalvingas geometrines figūras ar raidžių lietų, lengviau sudominsite vaiką įvairiomis užduotimis, skatinsite jo smalsumą ir sprendimo džiaugsmą.

Nuoroda į svetainę.

5. Įvairios užduotys ikimokyklinio amžiaus vaikams

Tai ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtų užduočių svetainė anglų kalba. Čia rasite Matematikos (sudėtis, atimtis, matavimo vienetai, „daugiau mažiau“), Formų, Priešingybių, Raidžių, Skaičių ir Objektų pažinimo, taip pat spalvinimo pratybų. Puslapyje galima atsisiųsti teminių užduočių pagal skirtingus metų laikus ir įvairias šventes, testų, susijusių su sveikata ar gyvūnais.

Patraukliai ir originaliai pateiktų užduočių įvairovė – tikras išsigelbėjimas lietingais vakarais, kai norisi jaukios ir prasmingos veiklos namuose. Taip pat ši svetainė gali tapti nepamainomu įkvėpimo šaltiniu ir įvairių ugdymo įstaigų pedagogams.

Nuoroda į svetainę.

6. Spalvinimo užduotys

Svetainė, ieškantiems, kur nemokamai atsisiųsti spalvinimo užduočių. Nuo vabzdžių iki drakonų, nuo drugelių iki ventiliatorių – šiame puslapyje spalvinimo objektų pasirinkimas tikrai labai didelis. 

Spalvinti vėliavas, zodiako ženklus, planetas, skaičius, raides ar formas – tai puiki galimybė įvairiapusiškai ugdytis, sužinoti ir išmokti naujų dalykų. Internetiniame puslapyje galite atsispausdinti spalvinimo lapų įvairių švenčių – Mamos dienos, Velykų, Kalėdų, Naujųjų, Valentino dienos – tematika.

Paspaudę ant patinkančio lapo, išsaugokite paveikslėlį kompiuteryje ir atsispausdinkite.

Nuoroda į svetainę.

7. Spalvinimo ir taškų jungimo užduotys

Tai spalvinimo ir „sujunk taškus“ užduočių puslapis, kuriame rasite spalvinimo ir taškų jungimo užduočių lapų įvairiausiomis temomis: Animaciniai personažai, Gimtadienis, Muzika, Gyvūnai, Transporto priemonės, Mokykla, Gamta, Gėlės, Raidės ir t. t.

Svetainės dizainas ne pats patraukliausias akiai, tačiau jos turinys – gausus ir naudingas tiek tėvams, tiek dirbantiems mokymo ar ugdymo įstaigose.

Pasirinkę lapą spausdinimui, paspauskite ant nuorodos Print Template, tuomet atsidarys spausdinimo langas.

Nuoroda į svetainę.

8. Matematikos, rašybos ir kūrybinės užduotys darželinukams

Šiame puslapyje rasite nemokamų užduočių lapų vaikams. Tvarkingoje, lengvai valdomoje svetainėje talpinamos užduotys ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Galite rinktis iš tokių kategorijų, kaip Matematika (skaičiai, skaičiavimas, formos, dydžiai, matavimo vienetai, grupavimas, atimtis, sudėtis), Menas ir Spalvos (karpymo, „sujunk taškus“, spalvinimo užduotys), Skaitymas (raidės, rimavimas, fonetika), Rašymas (skaičiai, raidės, sakinių daryba) ir Šventės (spalvinimo lapai).

Informacija svetainėje pateikiama anglų kalba, tačiau užduotyse svarbaus vaidmens ji neatlieka. 

Geros kokybės užduočių lapus galite atsisiųsti, paspaudę ant patinkančios užduoties.

Nuoroda į svetainę.

9. Lietuviška įvairiausių užduočių vaikams svetainė

Tai vienas iš nedaugelio internetinių puslapių, siūlantis gausybę veiklos ir užduočių vaikams, lietuvių kalba. Svetainėje aiškiai išskirtos užduočių grupės, pagal kurias galite rinktis pratybas ir užsiėmimus: Labirintai, Raidelės, Skaičiukai, Sujunk taškus, Mokomės skaičiuoti, Mokomės skaityti, Laviname atmintį ir t. t. Užduočių grupėje Apvesk pateikiama daug pratybų rankytės motorikai lavinti, o grupėje Surask ugdomas vaikų pastabumas, ieškant skirtumų.

Paspaudus ant patinkančios užduoties lapo, automatiškai atsidaro spausdinimo langas.

Turinys svetainėje gana chaotiškas, bet rasti kokybiškų ir smagių užduočių paprasta. Čia galite aptikti ir rankdarbių iš spalvoto popieriaus, kartono ar kitų medžiagų pavyzdžių, idėjų, kaip pasigaminti įvairias dekoracijas, darbelius šventėms.

Nuoroda į svetainę.

10. Spalvinimo užduotys vaikams

Nemokamai atsisiųsti originalių ir kokybiškų spalvinimo užduočių galite ir šiame lietuviškame puslapyje. Pasirinkimui – populiariausių animacinių filmų personažai, tokie kaip Auksaplaukė, dalmantinai, Aladinas, Bembis, Mikė Pūkuotukas, Šrekas, Žaibas Makvynas, Vėžliukai Nindzės ir kiti.

Svetainėje taip pat rasite idėjų rankdarbiams, įvairių skaitinių: pasakų vaikams, eilėraščių, pasakėčių, sakmių, padavimų ir skaičiuočių. Čia publikuojama ir didelė klasikinių vaikiškų filmukų kolekcija: „Katinas, kuris mėgo vaikščioti vienas“, „Buratino nuotykiai“, „Sniego karalienė“, „Bembis“, „Mažylis ir Karlsonas“, „Obuolių maišas“, „Bitė Maja“, „Pelenė“, „Batuotas katinas“, „Coliukė“, „Mikė Pūkuotukas“ ir t. t.

Nuoroda į svetainę.

11. Turininga svetainė vaikams ir tėvams

Tai truputį chaotiškas, tačiau labai turiningas internetinis puslapis vaikams ir jų tėvams. Svetainėje talpinama įvairi šeimos kasdienybei naudinga informacija: nuorodos į interaktyvius mokomuosius žaidimus vaikams (išskiriamos Pasaulio pažinimo, Lietuvių kalbos, Matematikos, Anglų kalbos ir Dailės grupės), vaizdo įrašai apie kosmosą, vandenynus ir kalnus, sniegą ir ledynus, taip pat naudingi straipsniai tėvams.  

Atsisiunčiamų užduočių sąraše – rankdarbių iš kartono, laikraščių bei plastikinių indų pavyzdžiai, spalvinimo, karpymo ir lankstymo užduotys, vaikų IQ testai, skaičiavimo pratybos.

Nuoroda į svetainę.

12. Rankos lavinimo užduotys

Šioje svetainėje entuziastinga ir kūrybinga lavinamosios klasės mokytoja Lina atvirai dalijasi sukauptų ugdymo priemonių rinkiniu.

Smulkiosios motorikos lavinimo pamokėlės, spalvinimo, brūkšniavimo ir taškų jungimo užduotys skirtos tiems, kas ieško specialių rankytės lavinimo pratimų, užduočių, skirtų atidumui ir kruopštumui ugdyti. Tiesių, banguojančių, laužytų formų brėžimas, taškų jungimas padeda treniruoti rankos koordinaciją, stiprina rankytės raumenis, tuo pat metu verčia susikaupti, ugdo kruopštumą.

Svetainėje atsisiunčiamų užduočių nedaug, tačiau vertingam savaitgaliui ar net keliems jų tikrai pakaks.

Nuoroda į svetainę.

13. Užduočių apie saugų eismą pratybos

VĮ „Kauno regioniniai keliai“ dalijasi smagiomis pratybomis vaikams „Eismuolytės užduotėlės“. Tai specialios užduotys apie saugų eismą, pavyzdingą eismo dalyvių elgesį. Smagiomis užduotimis Eismuolytė supažindina vaikus su svarbiausiais kelio ženklais, šviesoforo reikšmėmis, ėjimo per gatvę ypatumais, pagalbos numeriais.

Spalvinti, ieškoti skirtumų, įveikti labirintus, vertinti situacijas – tokios užduotys parengtos šiose specializuotose pratybose. Jomis pasinaudoti naudinga ir tėvams, ir įvairių mokymo bei ugdymo įstaigų pedagogams.

Nuoroda į svetainę.

14. Užduočių apie sveikatą pratybos

Panašiu principu parengtos ir šios spausdinamos pratybos. Užduotys, parengtos kūrybiškų Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ pedagogų, ugdo sveikatingumo įpročius ir yra skirtos priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Linksmos ir įvairios pratybų užduotys (spalvinimas, vedžiojimas, lyginimas, karpymas ir klijavimas) ne tik lavina pastabumą, mąstymą, kūrybiškumą, bet ir suteikia žinių apie žmogaus kūną, sveikos gyvensenos ypatumus, tykančius pavojus, sveikatos saugojimo svarbą.

Tai smagus užduočių rinkinys tėvams, norintiems priminti savo vaikams sveikos gyvensenos įpročius, bei pedagogams, ieškantiems priemonių supažindinti vaikus su sveikatos puoselėjimo svarba.

Nuoroda į svetainę.

15. Spalvinimo ir taškų jungimo užduotėlės

Jei ieškote vaikams paprastų spalvinimo ir taškų vedžiojimo užduotėlių, keletą spausdinamų variantų rasite šioje svetainėje.

Apskritai internetinis puslapis orientuotas į aktyvų ir įdomų vaikų laisvalaikį, čia dalijamasi pasakomis, patarlėmis, mįslėmis, greitakalbėmis, rankdarbių bei žaidimų idėjomis, filmų aprašymais, rašinių bei interpretacijų pavyzdžiais. Svetainėje galite paskaityti straipsnių grožio ir sveikatos temomis, rasti originalių idėjų, kaip pasveikinti artimuosius, ką veikti per įvairias šventes.

Nuoroda į svetainę.

16. Kengūros užduotys

„Kengūros“ užduotys tiems, kas ieško geros proto mankštos. Apsilankę šiame puslapyje, rasite daug medžiagos, padedančios patikrinti vaikų matematinius / loginius gebėjimus, pagilinti įvairių klasių moksleivių žinias (nuo mažiausiųjų „Nykštukų“ iki vyriausiųjų „Ekspertų“).

Parsisiųsti galite ne tik užduotis, bet ir sprendimus, skirtus pasitikrinti, pasiaiškinti, kaip spręsti vieną ar kitą testą. Internetiniame puslapyje talpinama medžiaga nuo pat 2000 metų. Veiklos užteks ilgam.

Nuoroda į svetainę.

  • Spausdinamų užduočių vaikams internetinių svetainių lietuvių kalba – labai mažai. Tačiau yra galybė puikių spausdinamų užduočių užsienietiškuose puslapiuose. Skaičiavimo, piešimo, spalvinimo, taškų jungimo, rankos lavinimo užduotyse kalba jokios reikšmės neturi, tad būkite atviri svetainėms, kuriose informacija pateikiama anglų kalba.
  • Dauguma internetinių svetainių, talpinančių spausdinamas užduotis vaikams, dalijasi ir kitu prasmingu turiniu: skaitiniais (pasakomis, eilėraščiais, mįslėmis), lavinančiais vaizdo įrašais apie gamtą ir gyvūnus, įvairiomis rankdarbių idėjomis, straipsniais sveikatingumo bei švietimo tematika.

Nepraleiskite nieko.
Prenumeruokite naujienlaiškį

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę